Maija Kalniņa un Biruta Bensone aicina uz radošo tikšanos Cīravā 1

9.maijā pulksten 18 Cīravas pagasta pārvaldes ēkā "Gaisma" notiks režisores, dziesminieces, dzejnieces Maijas Kalniņas un gleznotājas Birutas Bensones radoša tikšanās ar interesentiem. informē organizatori. 

Šis vakars būs turpinājums M. Kalniņas un viņas mammas B. Bensones kopējai radošai sadarbība, kurai dots nosaukums  "Adrese – tepat blakus".

Cīravā tiks atklāta Birutas gleznu izstāde, skanēs Maijas Kalniņas dzeja un dziesmas.

Maija Kalniņa ģitāru sākusi spēlēt 13 gadu vecumā. Vēlāk, pēc vidusskolas beigšanas, ģitāra Maijai palika uzticamais draugs divvientulībai, tad arī Maija sāka rakstīt savas dziesmas un tekstus. 

"Dziedāšanas procesā ir viss – kaislība, mīlestība, meditācija, saruna, klusēšana, atzīšanās un tajā iespējams, jā – arī lidot... Tā ir laime dzīvot tanī dziesmā un tai dziesmai, kuru nevar nedziedāt. Tā ir Mistērija, kura notiek ar mums un mūsos – reizēs, kad dziedam pa īstam. Kad runājam ar pasauli un pasaule runā ar mums, un tad tā vairs nav tikai mūsu daļa... Tas ir Ceļš. Tā ir Dzīvība,” stāsta Maija.

Savukārt, viņas mamma Biruta gleznot uzsāka pavisam nesen, pirms nepilniem diviem gadiem. Gleznošana bija Birutas sens, bet nerealizēts sapnis. Biruta savās gleznās īsā laika periodā ir varējusi krāsās iedzīvināt ļoti dažādas emocionālas noskaņas un saturu. Viņas radītie darbi guvuši ļaužu atsaucību un šī būs Birutas nu jau trešā izstāde.

Maija un Biruta  iedvesmojas ne tikai no pasaules, bet arī  viena no otras. Maijai ir teksti, kuru impulss meklējams mammas gleznās, savukārt Birutas gleznās dažkārt atspoguļojas Maijas dziesmas.

"Esmu ļoti laimīga, ka mana mamma ir uzdrīkstējusies ķerties pie otām un krāsām. Rezultāts, šķiet, pārsteidza ne tikai mūs, viņas ģimeni, ber arī viņu pašu. Šķiet, ka mamma ir atvērusi platus spārnus un viņai ir tik daudz ko vēstīt pasaulei. Tāpēc šie mūsu kopējie notikumi ir kas vairāk par vienkāršiem pasākumiem. Tā ir mums abām zināma izredzētība. To piedzīvot", par gaidāmo notikumu Cīravā stāsta Maija Kalniņa.

Ieeja pasākumā bez ieejas maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

dalībniece

Bija ļoti jauks un sirsnīgs pasākums !

pirms 7 gadiem, 2014.05.10 09:02

Aizputes novadā