Lems par izglītības iestāžu reorganizāciju, Kazdangas profesionālo vidusskolu plāno pievienot Cīravas arodvidusskolai

Nākamotrdien Izglītības un zinātnes ministrijas vadības sēdē tiks izskatīti jautājumi par profesionālo izglītības iestāžu turpmāko likteni. Ministrija sagatavojusi dokumentus par Kazdangas profesionālās vidusskolas reorganizāciju.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno profesionālo vidusskolu Kazdangā reorganizēt, nevis slēgt, uzsver IZM Komunikācijas nodaļas vecākā referente Inta Stīpniece. Reorganizācija paredz Kazdangas profesionālo vidusskolu pievienot Cīravas arodvidusskolai. Pēc dokumentu izskatīšanas un saskaņošanas ministrijā tie tiks virzīti izskatīšanai valdībā, kur jāpieņem galīgais lēmums, klāsta I. Stīpniece.

Dokumentus vēl nesaņem
Tādas vēsmas jau kādu laiku gaisā virmojušas, apliecina abu skolu vadītāji. Taču ne Kazdangas profesionālās vidusskolas direktors Agris Strazdiņš, ne Cīravas arodvidusskolas direktors Kārlis Fricsons vēl nav saņēmuši nevienu oficiālu dokumentu, kas apliecinātu reorganizācijas plānus.

Abi visai skeptiski vērtē, ka šis variants būtu pieņemams audzēkņiem. A. Strazdiņš norāda, ka tuvākā skola, kur apgūst atbilstošas specialitātes, ir Kandavā. Arī K. Fricsons šaubās, vai kāds no Kazdangas profesionālās vidusskolas audzēkņiem dosies mācīties uz Cīravu.

A. Strazdiņš stāsta, ka skolas pārstāvji meklējuši variantus, kā turpmāk pastāvēt, nesen iesnieguši atbildīgajām ministrijām vairākus priekšlikumus par iespējamajiem skolas attīstības variantiem. “Viss iekritis kā akā, līdz šim atbildes nav,” rūgtumu neslēpj direktors. “30. jūnijs ir pēdējā darbdiena. Mācību gadu mums ļaus pabeigt, bet, kas būs pēc tam, kas to lai zina.”

Patīkamu sajūtu nav
Cīravas arodvidusskolas direktors atzīst, ka tā nav patīkama sajūta, ja piespiedu kārtā būs jāuzņemas atbildība par 25 kilometrus attālo skolu Kazdangā. “Mans tiešais darba devējs ir ministrija, esmu parakstījis līgumu ar to. Būšu spiests darīt, ko man liek, taču tas nesagādā ne prieku, ne patiku,” neslēpj K. Fricsons.

Kļūt par funkciju pārņēmējiem cīravniekiem varētu būt diezgan sarežģīti, pieļauj K. Fricsons. Audzēkņu skaits Cīravā neesot tik liels, lai prasītos papildu ēkas. Ja skolas plānots apvienot, lielākā problēma varētu būt ar īpašumu uzturēšanu kārtībā, viņš secina. Iespējams, cīravniekiem būs jāuzņemas atbildība arī par Kazdangas profesionālās vidusskolas arhīvu un kustamo īpašumu.
Pašvaldība gatava pārņemt

Kazdangas pagasta padomes sēdē 23. aprīlī plānots izskatīt jautājumu par Kazdangas profesionālās vidusskolas īpašumu pārņemšanu pašvaldības pārziņā, lēmumu nosūtot atbildīgajām institūcijām, informē pagasta padomes priekšsēdētājs Juris Moisejs. Viņš atgādina, ka 708 hektārus lielais īpašums ar 25 ēkām ir IZM pārziņā.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" 17. aprīļa numurā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā