Lauksaimnieki ES tiešajiem maksājumiem varēs pieteikties elektroniski

Lauksaimnieki Eiropas Savienības (ES) 2015.gada platību maksājumiem varēs pieteikties elektroniski, informē Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktores vietnieks Ģirts Krūmiņš.

Par šādu iespēju uzlabošanu šodien vienojās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), Zemkopības ministrija (ZM) un mobilo sakaru operators SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT).

No 2015.gada saimniecībām, kurās aramzemes platība ir vismaz desmit hektāri un uz kurām attiecas zaļināšanas jeb videi un klimatam labvēlīgas lauksaimniecības prakses prasības, pieteikšanās uz platību maksājumiem elektroniski ir obligāta.

Līdz šim no apmēram 60 000 saimniecību, kas pieteicās ES maksājumiem, pieteikumus elektroniski iesniedza nedaudz vairāk par 8500. Šogad pieteikumi elektroniski būs jāiesniedz vēl aptuveni 10 000 saimniecību, norāda Krūmiņš.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) atzīmē, ka uzlabot iespēju iesniegt pieteikumu elektroniski ir nepieciešams tāpēc, lai novērstu kādas kļūdas. "Lai tas nenotiktu, pieteikumi jāiesniedz elektroniski, un tas garantēs precīzu pieteikumu aizpildīšanu un ātrāku atbalsta izmaksu."

Lai palīdzētu lauksaimniekiem, kuri līdz šim atbalsta maksājumiem pieteicās klātienē LAD, iesniedzot pieteikumus papīra formātā, LLKC ir sertificējis kopskaitā 56 konsultantus visā Latvijā, kuri palīdzēs pieteikumu aizpildīšanā.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis informē, ka šodien panāktā vienošanās paredz, ka no 30.marta ar elektronisko pieteikumu iesniegšanu palīdzēs uzņēmums LMT. "Saimnieku skaits, kam būs nepieciešama palīdzība, ir ļoti liels."

LMT 11 klientu apkalpošanas centros visā Latvijā piedāvās lauksaimniekiem par zemāku cenu iegādāties divu modeļu datorus ar interneta pieslēgumu, nodrošinot arī interneta signālu pastiprinošu iekārtu uzstādīšanu saimniecībās, kurās interneta signāls pagaidām ir vājš.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka LMT saimniekiem piedāvās "Zemnieks komplektu", kas sastāv no datora un interneta pieslēguma, kas kopā izmaksās, sākot no 26 eiro mēnesī. Piedāvājumam varēs pieteikties lauksaimnieki, kuri ir reģistrējušies kā LAD klienti.

LLKC pārstāve Iveta Tomsone atgādina, ka pieteikšanās ES maksājumiem sāksies 1.aprīlī un turpināsies līdz 15.maijam.

Lauksaimnieki šogad varēs pieteikties vienotajam platību maksājumam (provizoriskā likme 58 eiro) un zaļināšanas maksājumam (provizoriskā likme 34 eiro). Par zaļināšanas maksājumu detalizētāka informācija atrodama mājaslapas "www.lad.gov.lv" sadaļā "Zaļināšanas kalkulators".

Pievieno komentāru

Aizputes novadā