Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauksaimniecības jautājumu risināšanā iesaistīs ne tika Kurzemes reģiona lauku uzņēmējus, bet arī bērnus un jauniešus

Šo ceturtdien, 17. novembrī, Kuldīgā, būs lauksaimniecībai veltīta diena, kuras laikā Kurzemes zemniekiem notiks seminārs par energoefektīvu lauksaimniecību, savukārt reģiona bērniem un jauniešiem būs iespēja kopā ar pavāru iepazīt Latvijas zemnieku produktus un to pagatavošanas veidus, kā arī tikties ar šķirnes trušu audzētājiem un uzzināt par truškopību. Pasākumi notiks Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā Piltenes ielā 25. Norises laiks no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Lauksaimniecībai veltīto dienu iesāks "Zemnieku saeimas" organizētais seminārs, kas notiek projekta "Energoefektivitāte lauksaimniecībā – būtisks solis ceļā uz siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu" ietvaros.  Seminārā "Zemnieku saeimas" pārstāvji informēs lauku uzņēmējus par energoefektivitātes pasākumu nozīmīgumu un izpildes iespējām lauksaimniecības sektorā, stāstīs, kā nodrošināt siltumnīcefekta gāzu izplatīšanās samazināšanu, vides piesārņojuma ierobežošanu un pārdomātu lēmumu pieņemšanu saimniecību vadības un jaunu projektu īstenošanas procesā. Pasākuma noslēgumā semināra dalībniekiem būs iespēja viesoties Kuldīgas novada zemnieku saimniecībā ”Ezergaļi”, lai praktiski iepazītos ar energoapgādes un energoefektivitātes risinājumiem saimniecībā.

Semināra dalībnieki varēs uzzināt arī par pašlaik Latvijas lauksaimniekiem aktuālāko jautājumu – kopējās lauksaimniecības politiku (KLP). Turpmākais gads Latvijas lauksaimniekiem būs īpaši nozīmīgs, tas būs izšķirošais posms KLP reformas jautājumā, kas noteiks, vai Latvijas lauksaimnieki no ES saņems vienlīdzīgus maksājumus sev vēlamā apjomā un kā attīstīsies  lauksaimniecības nozare Latvijā.

„Stāstot par kopējās lauksaimniecības politikas reformu, tās sniegtajām iespējām un izaicinājumiem, gribam iesaistīt lēmumu pieņemšanā visus Latvijas lauksaimniekus. Vienlaikus, ja vēlamies, lai nozare attīstās, nedrīkstam paļauties tikai uz politiskiem lēmumiem, ir jādomā arī par jaunās paaudzes iesaistīšanu. Lauksaimniecībai ir nepieciešami jauni, kompetenti eksperti, kas strādās nozarē un veicinās tās attīstību, tādēļ jau no mazotnes jāstāsta bērniem par lauksaimniecības perspektīvām,“ stāsta Maira Dzelzkalēja, "Zemnieku saeimas" priekšsēdētāja vietniece.

17. novembrī par lauksaimniecību varēs uzzināt ne vien reģiona zemnieki un lauku uzņēmēji, bet arī skolēni. No plkst. 9.00 līdz 12.00 Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā viesosies šefpavārs Jānis Melnalksnis, kurš skolēniem stāstīs par Latvijas zemnieku produkciju, aicinot jau no mazotnes izvēlēties veselīgus vietējo lauksaimnieku ražojumus. Kopā ar pavāru skolēni varēs ne vien uzzināt dažādu jaunu informāciju bet arī apgūt interesantas receptes, kā pašiem viegli un garšīgi pagatavot dārzeņus un citus zemnieku audzētus un ražotus produktus. Savukārt plašāku priekšstatu par lauksaimniecību un dzīvi laukos skolēni varēs gūt, noskatoties „Jauno zemnieku kluba“ sagatavoto izglītojošo filmu.

Skolēnu tikšanās ar pavāru ir daļa no informatīvās kampaņas „KLP - rītdiena sākas šodien“, ko organizē Latvijas lauksaimnieku biedrības „Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome“ un „Zemnieku saeima“. Šādi pasākumi ar mērķi veicināt Latvijas bērnu un jauniešu zināšanas par lauksaimniecību un pašmāju zemnieku audzētajiem produktiem, notiek ne tikai Kurzemē, bet arī citos Latvijas reģionos: Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā.

Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas skolēnu priekšstatu par lauksaimniecību bagātinās arī Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācijas projekta "Trušmīļu skola" dalībnieki - nabadzības riskam pakļauti bērni, jaunieši un seniori, kuri audzē trušus un apgūst truškopja arodu. "Trušmīļu skolas" dalībnieki ne tikai apgūst nepieciešamās teorētiskās un praktiskās zināšanas, bet paši arī audzē trušus, tādēļ skolēni varēs ne vien uzklausīt dažādus stāstus, bet dzīvnieciņus arī apskatīt, paglaudīt un vērot, kā sertificēts šķirnes trušu eksperts Egils Rubenis vērtēs dzīvniekus.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā