Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latviskā 3x3 nometne - Kazdangā jūlijā

Šovasar viena no pasaules latviešu ģimeņu nometnēm 3x3 notiks Kazdangā no 19. līdz 26. jūlijam.

Tēma – Austras koks
Tā kā nometnes pamatā ir latviskums, arī Kazdangas 3x3 nometnē liela daļa ieviržu būs veltītas folkloras un seno latviešu amatu apguvei. Nometnes moto – Austras koks. Kazdangas 3x3 moto – Austras koks. Austras koks ir cilvēces zināšanu un priekšstatu apkopojuma modelis.  Tas simbolizē  priekšstatu par pasauli: koka saknes pazemes pasauli, stumbrs – viduspasauli – vidi, kurā mēs uzturamies, bet lapotne simbolizē augšējo, debesu pasauli, uz kuru visi tiecas.

Folkloras gudrībās iedziļināties, balsi vingrināt un kājas izlocīt varēsiet kopā ar Māru Mellēnu, Daci Prūsi, Ingu un Zani Stafeckām, Ilgu Reiznieci, Vivitu Skuruli u.c. Keramiku mācīs Anna Mētra un Gundega Peniķe, rotkalšanu Andris Garokalns, Andris Grebis, dzintara rotu darināšanu Armands Ausmanis.

To, kā mūsdienās var tikt pie sava tautas tērpa, rādīs un stāstīs Lia Mona Ģibiete, bet pie cepures no doņiem un kļavlapām palīdzēs tikt Sandra Stare.

Būs arheoloģijas ievirze (Guntis Zemītis), astroloģijas un meditācijas nodarbības (Džineta Skrinda un Ilmārs Lancenieks), dziedniecība (Ilze Ābele), darbosies ziepju darbnīca, notiks sveču liešana, varēs apgūt ģitārspēles pamatus, aušanu bez stellēm, gleznot, pīt klūdziņas, darināt mīkstās rotaļlietas no vilnas, spēlēt teātri utt.

Kustību teātri vadīs Lilija un Edgars Lipori, vingrošanu un nūjošanu ierādīs Kristina Bernāne.
Nometnē vairākās ievirzēs varēs apgūt psiholoģijas zinības - nodarbības vadīs psiholoģes Līga Ruperte, Māra Tupese (ASV), Solveiga Miezīte (Kanāda). Mācītājs Māris Ķirsons no Kanādas vadīs ētikas un reliģijas ievirzi, baltu valodas varēs pētīt kopā ar valodnieku Austri Grasi.

Savas nodarbības būs bērniem, viņi veidos savu animācijas filmu, kopā ar Lailu un Jāni Kirmuškām darbosies ar lellēm, zīmēs, veidos darbiņus no papīra, pērlītēm, apgleznos stiklu, varēs doties ganiņu gaitās, pavisam mazajiem kopā ar vecākiem notiks bēbīšu skola, ko vadīs Dina un Reinis Cepli. Bērniem no 3 līdz 7 gadiem darbosies bērnudārzs.

Būs koncerti, filma, televīzija, laikraksts
Nometnes laikā ar pašu līdzdalību tiks uzņemta filma pēc Kazdangā dzīvojušā rakstnieka Māteru Jura romāna  Sadzīves viļņos. Darbosies arī sava televīzija un katru dienu iznāks avīze.

Daudzveidīgas būs nometnes vakara programmas. Varēsiet iepazīties ar Kazdangas puses ļaudīm, būs dižo stāstnieku vakars, Imanta Kalniņa dziesmu vakars, jauniešiem brīvais mikrofons utt. Viens no skaistākajiem mirkļiem būs vijolnieces Rasmas Lielmanes un pianista Venta Zilberta koncerts. Būs tradicionālais daudzinājums, kurā piedalīsies vīru folkloras kopa Vilki, piepalīdzot kopai Vilcenes.

Aktīvākas dzīves piekritējiem katru pēcpusdienu būs sporta nodarbības, notiks tradicionālais nakts basketbols un nakts orientēšanās, neizpaliks zolītes turnīrs. Un, protams, latviskie danči un nīkšana ar pārrunām un dziedāšanu.

Vienu dienu ar Liepājas rajona padomes atbalstu paredzēta ekskursija, lai iepazītu novada ievērojamākās kultūrvēsturiskās un dabas vērtības, satiktu interesantus, uzņēmīgus ļaudis.
Nometnieki visu nedēļu ar Kazdangas ļaužu atbalstu darbosies gan abās skolās, gan pagasta bērnudārzā, gan plašajā kultūras centrā, daudz nodarbību būs arī laukā.

Par maksu

Tā kā šī ir vienīgā nometne Latvijā, kas pulcē ģimenes, tad priekšroka un izdevīgāki noteikumi ir ģimenēm. Ja no kodolģimenes piesakās vairāk par trim, tad neatkarīgi no bērnu skaita jāmaksā Ls 280 par nedēļu – no svētdienas līdz svētdienai. Vienai personai jāmaksā ir Ls 80 (līdz 7 gadiem – Ls 40), bet maziem bērniem līdz 3 gadiem nometne ir par brīvu.
Priekšroka uzņemšanai nometnē būs Liepājas rajona ģimenēm. Savukārt vietējie – kazdandznieki – nometnē varēs katru dienu iesaistīties par simbolisku maksu.
Turklāt termins ģimene nenozīmē tikai pilnu ģimeni ar bērniem – ģimene ir arī tad, ja tā tikko izveidota, ja cilvēks dzīvo viens utt.

Kā pieteikties

Visiem, kas grib kļūt par nometnes dalībniekiem, jāraksta motivācijas vēstule nometnes vadītājiem. Tajā jāpastāsta, kāpēc vēlaties piedalīties 3x3 nometnē, īsi jāraksturo katrs no ģimenes, jāuzraksta savas koordinātes.
Līdz 1. jūnijam var rakstīt Daigai Bitiniecei: daiga.bitiniece@kurzemnieks.lv vai Pļavas ielā 5 – 23, Kuldīgā, LV – 3301. Jautājumus var uzdot pa tālr. 29463930. Kazdandznieki varēs pieteikties, arī nometnei sākoties.
Bet tie, kas grib pabūt Vidzemes pusē, var pieteikties Naukšēnu 3x3 nometnei (tā Valmieras pusē notiks no 28. jūnija līdz 5. jūlijam): karlis.rokpelnis@inbox.lv vai rakstot vēstuli: Rokpeļņu ģimenei, Ūzēni, Skaņkalnes pagasts, Valmieras rajons, LV - 4215.
Vairāk informācijas www.3x3.lv

Pievieno komentāru

Aizputes novadā