Latvijas komanda ar aizputniekiem sastāvā paliek piektā

(papildināta) Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās 21 komandu konkurencē Latvija izcīnījusi piekto vietu, ziņo Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

Komandā bija arī aizputnieki Sanda Upeniece un Alēns Reķēns. Vēl Latviju pārstāvēja divi skolēni no Kusas pamatskolas (Madonas novads), attiecīgi Matīss Kļaviņš un Beāte Mazure. FOTO.

Latvija kopsummā izcīnījusi 597 punktus.

Par uzvarētājiem otro gadu pēc kārtas kļuva Krievija ar 626 punktiem, kam sekoja Čehija - 616 (punkti), Lietuva (606), Ungārija (599).

2009. gadā Latvija Eiropas sacensībās uzvarēja, bet pērn palika otrajā vietā.

"Protams, ņemot vērā aizvadīto gadu augstos rezultātus arī šogad bija pamats cerēt, ka tiksim vēl augstāk. Tomēr rezultāts ir labs," atzīst A. Jekste.

Viņš neslēpj, ka patraucējusi arī organizatoru paviršība vienā no uzdevumiem, kad sagatavotais makets bijis krievu nevis latviešu valodā. Pieaicināts pat tulks, bet jebkurā gadījumā tas rezultātā pozitīvi nav atspoguļojies. Protests gan nav iesniegts, organizatori par starpgadījumu atvainojušies un tas neesot bijis speciāli, pastāsta A. Jekste.

Lai gan rezultāts ir svarīgs, tā nozīmi nedrīkst pārvērtēt, saka CSDD Liepājas nodaļas priekšnieks. Idejas pamatā šādam pasākumam tomēr ir izglītojošā un sociālā funkcija, satiksmes drošības pamati.

"Apbalvošanā pēc piektās vietas paziņošanas bērnu lūpu kaktiņi gan savilkās uz leju, bet tas tikai sākumā. Esam apmierināti," komentē A. Jekste. Turklāt mūsu valsts jaunos censoņus klātienē sveica Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes un šāds gods no visām delegācijām vēl tika tikai Krievijai.

Jauno satiksmes dalībnieku forums notiks arī nākamgad, vispirms ar atlases sacensībām Latvijas pilsētās, bet jau zināms, ka fināls būs Polijas pilsētā Krakovā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā