Latvijas Finieris vēl nav atradis vietu jaunajai ražotnei Kurzemē 8

Latvijas lielākais kokrūpniecības uzņēmums Latvijas Finieris vēl nav atradis vietu jaunajai ražotnei Kurzemē, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma padomes biroja vadītāja Jolanta Medne.

Viņa norādīja, ka uzņēmums šobrīd izskata vairākas potenciālās ražotnes būves vietas, bet lēmums vēl nav pieņemts.

Pēc Mednes stāstītā, viena no izpētes vietām esot bijusi Kalvene, bet tajā celtniecība netikšot sākta. «Kalvene bija viena no izpētes vietām Kurzemē, Latvijas Finierim uzsākot un īstenojot lobītā finiera ražotnes projektu šajā reģionā. Būvniecības vietas izpēte notiek joprojām, un tiklīdz tā būs izvēlēta, informēsim par tālāko darbu virzību,» teica Medne.

Medne atteicās izpaust iemeslus, kādēļ uzņēmums neveiks darbus Kalvenē.

Tostarp viņa piebilda, ka projektēšanas darbi ir sākti, un tos veic uzņēmums UPB projekti. Pēc viņas teiktā, rūpnīcas celtniecību plānots sākt 2015.gada pavasarī.

Jau vēstīts, ka DNB banka izsniegusi Latvijas Finieris kredītu 15 miljonu eiro apmērā.

Piešķirtos līdzekļus Latvijas Finieris plāno investēt efektivitātes uzlabošanā un kapacitātes palielināšanā. Kopumā Latvijas Finieris līdz 2020. gadam plāno investēt 200 miljonus eiro efektivitātes uzlabošanā un ražošanas jaudu palielināšanā par 30%, daļu finansējuma piesaistot no sadarbības partneriem.

Ziņots arī, ka Aizputes novada Kalvenes pagasts bija viena no trim iespējamām vietām Kurzemē, kur Latvijas finieris apsvēra iespēju būvēt jauno ražotni. Tas izraisīja negatīvu reakciju vairākos vietējos iedzīvotajos, kuri saņēmuši pašvaldības brīdinājumu par zemes nomas līguma laušanu saistībā ar Latvijas Finiera ieceri būvēt pagastā ražotni.

Latvijas Finieris ir trešais lielākais bērza saplākšņa ražotājs Eiropā un lielākais Latvijas kokrūpniecības uzņēmums.  Latvijas Finieris pārdod saražoto produkciju vairāk nekā 60 valstīs un Eiropas bērza saplākšņa tirgū tā daļa ir 12%. 2013.gadā Latvijas Finiera koncerns strādāja ar 187 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 14,3% un sasniedza 11,107 miljonus eiro.   


Pievieno komentāru

Komentāri 8

ka tavu

satracināja tautu Kalvenē un tagad pat pateikt negrib,kāpēc nav laba vieta!

pirms 6 gadiem, 2014.11.11 20:39

pidriķis

Sudaram žetons!!!

pirms 6 gadiem, 2014.11.11 22:41

Starp Aizputi un Kalveni

Pagastvecis lielu kukuli paprasīja :)
Bet Jūs govis un zāli vainojat. Finieris ir miljonāri, Jūs tās summas kas šajā biznesā apgrozas pat aptvert nevarat.

pirms 6 gadiem, 2014.11.12 10:56

tante

Laikam Kuldīgas finierim.

pirms 6 gadiem, 2014.11.14 12:47

ute

Nu Kalvene jau ir tik bagāta vieta, ka jaunas darba vietas nav vajadzīgas.

pirms 6 gadiem, 2014.11.14 12:46

Embambiels

Gruti saprast..Ņemot vērā ūdens caurplūdi .............. tikai pie kādas upes.Inde jau nee(varbut).mērcēšana,uuutttjjjppp

pirms 6 gadiem, 2014.11.21 19:12

Aizputes novadā