Latviešu puikas darina angļu zemnieku krēslus

Nedēļas garumā Rīgā topošie galdnieki gatavoja krēslus, mērojoties spēkiem profesionālās izglītības iestāžu profesionālās meistarības konkursā “Krēsls 2009”.

Lai arī Cīravas arodvidusskolas un Liepājas Būvamatniecības vidusskolas audzēkņi godalgotas vietas konkursā šoreiz nav izcīnījuši, tomēr rezultāti ir labi, uzkrāta vērtīga pieredze, vērtē dalībnieki.

Uzdevums jauniešiem bijis divās grūtību pakāpēs – sarežģītāks dizaina krēsls, kā arī angļu zemnieka krēsls. Otrajā grupā 19 dalībnieku konkurencē Edmunds Barkus no Liepājas Būvamatniecības vidusskolas izcīnījis sesto vietu, bet Mārtiņš Grišins no Cīravas arodvidusskolas – devīto vietu.

Savukārt 17 jauniešu konkurencē augstākās grūtības pakāpē sesto vietu izcīnīja Cīravas arodvidusskolas trešā kursa audzēknis Renārs Sudints. Septiņiem dalībniekiem neizdevās iekļauties atvēlētajā laikā, starp tiem bija arī Liepājas Būvamatniecības vidusskolas otrā kursa audzēknis Dzintars Butnovics. Taču puisis strādājis ļoti rūpīgi, darbu viņš plāno pabeigt mājās, stāsta skolotājs Viktors Šulcs.

Krēsli tapuši nedēļas garumā Rīgā, konkursa dalībnieki katru dienu cītīgi strādājuši no rīta līdz vakaram. Darbā atļauts izmantot tikai rokas instrumentus. Jaunieši atzīst, ka paši ir apmierināti ar paveikto. Cīravas arodvidusskolas pirmā kursa absolvents M. Grišins apgalvo, ka noteikti grib piedalīties konkursā atkal, ja nākamgad būs tāda iespēja.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā