Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lasītāji uz Cīravas bibliotēku dodas naktī

Cīravā Bibliotēku nedēļa norisinās spraiga un interesanta. Pirmo reizi bijām ieplānojuši atvērt bibliotēku saviem apmeklētājiem visai neparastā laikā - naktī no sestdienas uz svētdienu.

Vēlajā vakara stundā visi bibliotēkas logi bija gaiši, visur skanēja jautra mūzika un apmeklētājus sagaidīja pasaku tēlos pārtapuši bibliotēkas darbinieki – Karalis ar savu svītu , Sniega karaliene un Stingrā madāma. Pasākums ar nosaukumu „Nesēdi tumsā!” bija pulcējis ap četrdesmit interesentus - vecākus ar bērniem, skolu jauniešus un bibliotēkas darbinieku ģimenes locekļus.

Zālē bija atvērts foto salons „Pie Hansa Kristiana Andersena”, kur vakara dalībnieki, pārģērbušies dažādos tēlos, varēja nofotografēties. Vakara gaitā notika neparastas sacensības un konkursi. Vispirms tika dota iespēja komandām sacensties Gaismas pils „celtniecībā”, tad sekoja nopietnāki konkursi pie bibliotēkas lietotāju datoriem, izmantojot meklēšanas iespējas elektroniskajā katalogā un datu bāzē news.lv . Jaunieši varēja rakstīt šifrētas vēstules elfu alfabētā, sacensties ātrlasīšanas konkursā, bet bērni labprāt lika dažādas puzles. Kā īpašs jaunums tika demonstrēta grāmata „Dinozauri kā dzīvi!”, kur ar speciālas programmas un Web kameras palīdzību iespējams 3D formātā skatīties sen izmirušo dzīvnieku piedzīvojumus. Ašākie, brašākie un veiksmīgākie konkursu un sacensību uzvarētāji tika pie goda diplomiem un saldām balviņām, visi varēja cienāties nakts launagā ar svaigām bērzu sulām un cepumiem.

Paldies vecākiem, kuri atveda savas atvases uz bibliotēku, paldies tiem, kuri paši piedalījās šajā pasākumā un nekautrējās pārtapt bērnu dienu iemīļotajos pasaku varoņos. Liels paldies darbiniecēm Sandrai Gūtmanei, Silvai Grospiņai un Sigitai Stūrītei par izdomu un darbu, tērpus un aksesuārus gatavojot.

Bibliotēku nedēļa turpinās. Bērnu centriņā „Gaismiņas” atvērta OLU SKOLA, kurā mazajiem iespējams piedalīties Lieldienu olu zīmēšanā, veltot to savai mīļākajai izlasītajai grāmatiņai. Ar izkrāsotajām olām bērni aicināti greznot Lieldienu grāmatu koku, kurš bibliotēkas zālē saplaucis koši dzeltenos ziedos.
Turpat iespējams iepazīties ar grāmatu izstādi „Iepazīsti jauno un interesanto!” un apskatīt skaistākās bibliotēkas nakts pasākuma bildes.

Mīļie bibliotēkas grāmatu parādnieki, šī ir grēku atlaižu nedēļa! Ieprieciniet bibliotekāri! Atnes sen paņemto, bet atdot aizmirsto, grāmatu uz bibliotēku!

Pievieno komentāru

Aizputes novadā