Kurzemnieku balsis skanēs Talsos

21. martā uz vokālās mūzikas konkursa “Balsis” novada finālu Talsos no Liepājas rajona dosies divi solisti, divi vokālie ansambļi, kā arī duets un trio.

Šogad vokālās mūzikas konkursā “Balsis” Liepājas rajonā atsaucība bijusi liela, stāsta Mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Anita Elere. Konkursam bija pieteikušās 49 dziedātāju vienības, piedalījās vairāk nekā 200 skolēnu.

A. Elere atzīst, ka skolotāji ieguldījuši lielu darbu, jaunie dziedātāji konkursā startējuši ar interesantu repertuāru. Žūrija nav konstatējusi lielas kļūdas jauniešu vokālajā sniegumā. Pirmo četru klašu ansambļiem obligāti bija jādzied divbalsīgi, bet, sākot no piektās klases, trīsbalsīgi, stāsta A. Elere.

Kā nelielu mīnusu pedagoģe min to, ka daudzviet skolās trūkst koncertmeistaru, tāpēc dziesmu pavadījums reizēm nav izdevies veiksmīgs. Taču punkti gan par to netika atņemti, mierina žūrijas pārstāve.

Trešās pakāpes vērtējumu Liepājas rajonā ieguvuši divi dalībnieki, visvairāk izpildītāju ieguvuši otrās pakāpes vērtējumu, informē A. Elere.


Novada konkursam izvirzīti:
solists Arnis Arnolds – Vecpils pamatskola, skolotāja Antra Arnolda,
soliste Valda Krauze, duets Valda Krauze un Raivis Mumgauds – Aizputes vidusskola, skolotāja Vineta Snipke,
Grobiņas vidusskolas 5.–9.klašu meiteņu vokālais ansamblis – skolotāja Anita Elere,
Grobiņas ģimnāzijas 10.–12.klašu vokālais ansamblis – skolotāja Airisa Timofejeva,  
Vaiņodes vidusskolas zēnu trio – skolotāja Baiba Leite.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā