Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurzemē jaunieši vēlas dinamiskāku savstarpējo sadarbību ar pašvaldībām

Lieliska pašvaldības un jauniešu sadarbība var izdoties tikai tad, ja aktīvas ir abas puses – ja jaunieši iet uz pašvaldību un stāsta par savām idejām un – kas īpaši svarīgi – ja pašvaldība uzrunā jauniešus, aicinot viņus ar savām vēlmēm dalīties un atbalstot jauniešu priekšlikumus par to, ko viņi vēlas uzlabot savā dzīves vietā, – tāds ir galvenais secinājums pēc diskusijām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajā Kurzemes reģiona izaugsmes foruma "Tavā varā!" pirmajā – Jauniešu dienā, kas 14. novembrī notika Liepājas Universitātē.

"Mums ir svarīgi, ka jaunieši ir gatavi saistīt savu dzīvi ar dzimto novadu vai pilsētu un vēlas ieguldīt savas zināšanas, idejas un entuziasmu teritorijas un ikdienas procesu attīstībā. Tas ir būtisks priekšnosacījums ne tikai pašu jauno cilvēku, bet arī citu pilsētas, novada vai reģiona iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā. Vēl vairāk – tas, ka jaunieši saglabā savas saites ar dzimto vietu, iesaistās savas dzīves vietas labiekārtošanā, kultūras daudzveidošanā, izglītības un izziņas procesos, kā arī viedokļu un vērtību izplatīšanā, ir svarīgi visas Latvijas attīstības kontekstā. Jaunieši šajās Reģionu izaugsmes forumu diskusijās arvien apliecina, ka vēlas un var iesaistīties. Protams, te nozīmīgs aspekts ir tas, vai un kā šo jauno cilvēku idejas un iedvesma nonāk pašvaldībās un vai tās tiek ņemtas vērā attīstības plānos," stāsta Ilona Raugze, VARAM Valsts attīstības plānošanas departamenta direktora vietniece, Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vadītāja.

Pirmajā Kurzemes izaugsmes foruma dienā jauniešus uzrunāja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Lauku attīstības nodaļas vadītāja Elīna Ozola, kura pastāstīja par LLKC aptauju, kas tika veikta, lai noskaidrotu jauniešu viedokli par dzīvi laukos un to attīstību un gūtu ieskatu galvenajās problēmās un priekšrocībās attiecībā uz jaunu cilvēku iesaistīšanu lauku uzņēmējdarbībā un sabiedriskajā dzīvē. Sociālā tīkla "Draugiem.lv" sabiedrisko attiecību direktors Jānis Palkavnieks informēja foruma dalībniekus par sociālo tīklu iespējām, realizējot kopīgus projektus un veidojot interešu vai profesionālās grupas, ierosinot diskusiju par to, cik svarīgi ir būt iesaistītam kādā no sociālajiem tīkliem. "Ja sociālajos tīklos ir pašvaldību mērķauditorija, tad kāpēc gan nerunāt ar sabiedrību tai pieņemamā formātā?," retoriski norāda Jānis Palkavnieks.

Jauniešu dienā foruma ietvaros tika sniegts ieskats arī jauniešu iniciatīvas "Ideju akadēmijas" tapšanā un norisē, kas kļuvusi par vietu visdažādākajiem priekšlikumiem oriģināliem projektiem un gan biznesa, gan sadzīves, gan jebkurām citām idejām. Savukārt biedrības "Zinis" pārstāves, sertificētas Nākotnes pilsētas spēles vadītājas Vitas Brakovskas prezentācijā klātesošie tika iepazīstināti ar šīs lietišķās spēles būtību kā vietējās plānošanas metodi, kas ir iespēja aktīvi līdzdarboties un sniegt savu ieguldījumu novada attīstības plānošanā.

Diskusijā demonstrētās prezentācijas ikvienam interesentam ir pieejamas Reģionu izaugsmes forumu mājaslapā www.tavavara.lv.

Kurzemes izaugsmes foruma "Tavā varā!" Jauniešu dienā savu redzējumu par novada stiprajām pusēm, par jauniešu sadarbību ar pašvaldībām un kopīgi realizētiem projektiem stāstīja Durbes novada vidusskolas skolēni, Saldus jauniešu domes "Es un mēs" pārstāvji un Liepājas Universitātes studenti. Diskusijās kopumā par šiem tematiem iesaistījās jaunatnes lietu u.c. pašvaldību speciālisti, dažādu jauniešu biedrību pārstāvji, vidusskolēni un studenti no Liepājas, Grobiņas, Saldus, Pāvilostas, Durbes, Skrundas.

Auditorijas balsojumā par labāko prezentāciju tika atzīts Saldus jauniešu stāsts par iespējām izpaust sevi novadā un viņu redzējums par jauniešu un Saldus novada pašvaldības sadarbību. Viņi savu stāstījumu prezentēs arī reģiona pašvaldību un VARAM vadības pārstāvjiem Kurzemes izaugsmes foruma t.s. Centrālajā diskusijā, kas notiks otrdien, 15. novembrī Saldus novada domē, Avotu ielā 12.

Kurzemes izaugsmes forums "Tavā varā!" turpināsies arī trešdien, 16. novembrī Ventspilī ar diskusiju reģiona pašvaldību attīstības plānošanas speciālistiem un nozaru politikas veidošanā atbildīgajiem ministriju speciālistiem, kur tiks spriests par pašvaldību savstarpējo sadarbību, par pašvaldību un valsts iestāžu kopīgu darbu un turpmākajiem uzdevumiem novadu un pilsētu attīstības plānu izveidē. Foruma noslēgumā ceturtdien, 17. novembrī Talsos VARAM pārstāvji, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un reģiona pašvaldību pārstāvji tiksies ar vietējiem uzņēmējiem, lai spriestu par nepieciešamajiem investīciju un neinvestīciju pasākumiem uzņēmējdarbības attīstībai.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā