Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurzemē gaida siltāku laiku

Pagājušās nedēļas nogalē daudzviet Kurzemē novēroti milzīgi gājputnu bari. Ornitologs Ruslans Matrozis Tukuma rajonā saskaitījis 560 paugurknābja gulbjus vienuviet.

“Tādu putnu koncentrāciju šaipus Daugavas katru gadu novērot neizdodas. Tas izskaidrojams ar to, ka Vidzemē vēl ir sniegs un sals. Citus gadus siltums izplatījās vienmērīgāk,” spriež R. Matrozis.

Novērotāji svētdien vēstījuši, ka Nīcas apkārtnē uzturoties ap 2,8 tūkstošiem ziemeļu gulbju. Ornitologs zina teikt, ka gulbji pārlidojumos dodas nelielos pulciņos, parasti ne vairāk kā desmit piecpadsmit putnu vienā kāsī. Šeit tie salasās vienkopus vietās, kur pieejama barība. Vēlāk tie atkal mazākās grupās došoties uz ligzdošanas vietām tālāk uz ziemeļiem.

Liepājas pusē lauka cīruļi, meža zosis, melnie strazdi un ķīvītes manītas jau februāra beigās. Pagājušajā nedēļā daudzviet novērotas arī pirmās dzērves. “Tie gan ir pirmie pāri, masveida ierašanās gaidāma šā mēneša beigās, aprīļa sākumā,” prognozē putnu vērotājs. Viņš pieļauj, ka daļa melno strazdu ziemojuši tepat Latvijā, īpaši Liepājā.

Latvijas Ornotoloģijas biedrības (LOB) mājaslapā lasāms, ka šis pavasaris ir vēlāks nekā pagājušajā gadā, jo pērn pirmie lauka cīruļi novēroti jau 11. februārī. LOB aicina iedzīvotājus par saviem novērojumiem pavēstīt interneta portālā “Dabasdati.lv”. “Ja saņemam operatīvas ziņas par kādas putnu sugas koncentrēšanos vienā vietā, varam sūtīt turp cilvēkus, kuri interesējas par putnu vērošanu,” pamato R. Matrozis. Tas palīdzot arī izpētīt, kādi apstākļi ietekmē putnu migrāciju.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā