Komunālajā saimniecībā būs jānopelna

Cīravā nodibināta pašvaldības SIA “KS Cīrava”, kuras pārziņā turpmāk būs pagasta komunālā saimniecība.

Par uzņēmuma valdes locekli kļuvis līdzšinējais Cīravas komunālās saimniecības vadītājs Arnis Akots. Iepriekš komunālie pakalpojumi bijuši Cīravas pagasta padomes pārziņā. Pēc administratīvi teritoriālās reformas, kad Cīravas pagasts iekļāvies Aizputes novadā, no 1. jūlija izveidots atsevišķs uzņēmums.

Tas vairāk bijis organizatorisks jautājums – lai saimniekošana notiktu intensīvāk, labāk varētu izmantot resursus, skaidro A. Akots. “Ja iepriekš bija kāda vajadzība un bija iespējas, pagasts šo to “piešpricēja”. Tagad viss būs jānopelna pašiem.”

SIA “KS Cīrava” pārziņā pāriet katlu māja, siltumapgāde, ūdensapgāde un kanalizācija, teritoriju apkopšana, tiks pārņemta arī daudzdzīvokļu māju apsaimniekošana. Ziemā turpināsies šķeldas gatavošana.

Iedzīvotājiem gan nav pamata satraukumam, kardinālas pārmaiņas komunālajā saimniecībā nav gaidāmas, mierina A. Akots. Viņš gan atzīst, ka nevar par visiem simts procentiem garantēt, ka pilnībā izdosies izvairīties no nepopulāru lēmumu pieņemšanas, taču centīsies saimniekot tā, lai tas nebūtu jādara.

“Varbūt nedaudz būs jāpiemaksā par santehnikas pakalpojumiem, taču tarifiem klāt neķersimies, tie paliks iepriekšējā gada līmenī,” sola A. Akots. Lielāki darbi plānoti daudzdzīvokļu namos, kur līdz šim līdzekļi pārsvarā uzkrāti, nopietni remontdarbi nav notikuši. Kases atrašanās vieta netiek mainīta, maksājumus iedzīvotāji varēs veikt līdzīgi kā līdz šim.
 

Pievieno komentāru

Aizputes novadā