Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķibeles ap elektropadevi; "Latvenergo" vaino "Metalurgu" 3

Darba vai spēles vidū izslēdzies dators, vai televizors, kurā vērota interesanta pārraide, kā arī "drebelīga" gaisma lampiņās, pēdējās nedēļās bieži novērota Liepājā un tās tuvākajā apkārtnē.

"Vakaros, kad ieslēdzu gaismu, jūtu, ka kvēldiegs lampiņā tā kā vibrē," stāsta Medzes pagasta iedzīvotāja Erna Drulle. Lasīt grāmatu tādā apgaismojumā esot ļoti grūti. Kādu vakaru sīkās lauskās sasprāgusi tikko kāpņu telpā ieslēgta spuldzīte. Par plānotiem remonta darbiem elektrolīnijās kundze parasti laikus saņemot īsziņas, bet par sprieguma svārstībām gan neesot brīdināta.

VAS "Latvenergo" Korporatīvo komunikāciju departamenta Komunikāciju daļas vadītājs Andris Siksnis skaidro: "Ir skaidri zināms, ka problēmu rada akciju sabiedrības "Liepājas Metalurgs" jauno elektrokrāsņu iestatīšana. Esam viņus konsultējuši par to, kas darāms, lai sprieguma svārstības tīklā novērstu. Tas ir milzīgs investīciju projekts, kura īstenošana var apkārtnē radīt īslaicīgas neērtības."

A/s "Liepājas Metalurgs" sabiedrisko attiecību speciāliste Ilana Ivanova paskaidro, ka jaunās iekārtas vēl ekspluatācijā neesot nodotas un viņa pagaidām nekādu skaidrojumu sniegt nevarot. Liepājas reģionālās slimnīcas (RS)sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase informē, ka arī šajā iestādē pēdējā laikā bijušas dienas, kad sprieguma svārstības novērotas vairāk nekā 30 reižu. "Mums ir bezgala daudz dārgas un jūtīgas elektroaparatūras. Bažījamies, ka tās svārstības var tās bojāt."

"Labā ziņa ir tā, ka tīklos nav pārsprieguma, bet spriegums ir samazināts," paskaidro A. Siksnis, "jo šādos gadījumos elektroierīces izslēdzas, bet bojātas netiek." Viņš norāda, ka slimnīcai tāpat, kā daudziem citiem uzņēmumiem, kam ir svarīgi, lai nebūtu pārtraukumi elektroapgādē esot ģeneratori, kas nodrošina ierīču nepārtrauktu darbību.

Liepājas RS esot saņēmusi konsultācijas, uzstādot vērtīgās diagnostikas un ārstniecisko manipulāciju iekārtas. "Turklāt lielākajai daļai šo iekārtu ir tā sauktais UPS – bezpārtraukuma strāvas nodrošinājuma ierīce," norāda A. Siksnis.

I. Grase apliecina, ka slimnīcas pacientiem šīs strāvas sprieguma svārstības nekādu risku nerada. Bažas esot tikai par iekārtām, jo tām visām šīs UPS ierīces nevarot atļauties iegādāties, katra no tām maksājot ap 1700 latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nata

mēs pieteicām bojājumu kā elektrības ņirbēšanu, DIVAS DIENAS braukāja pa mūsu teritoriju un meklēja vainu gan transformatorā, gan iekšējos mājas tīklos. Smieklīgi, piekritīsiet taču....

pirms 8 gadiem, 2011.10.04 10:39

sponger

vakar ledusskapis četras reizes mēģināja ieslēgties, jautājums ir: pēc kuras reizes tas saplīst?

pirms 8 gadiem, 2011.10.02 21:17

energo

viņ paši pie vainas nekad nebūs , stulbeņi

pirms 8 gadiem, 2011.09.30 18:30

Aizputes novadā