Kazdangas pils nopelnījusi ''Latvijas Būvniecības Gada Balvu 2016''

Konkursā ''Latvijas Būvniecības Gada balva 2016'' atzinību saņēmusi Aizputes novada dome un restaurators Māris Gulbis par Kazdangas pils logu restaurāciju, ziņo Aizputes novada dome.

Konkursa ''Latvijas Būvniecības Gada balva'' misija ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji u.c. Konkursa organizēšanas mērķis ir paaugstināt būvniecības, projektēšanas un arhitektūras nozares prestižu sabiedrībā, popularizējot labas prakses pieredzi Latvijā un aiz tās robežām.

Latvijas 2016. gada labākās būves un būvnieki tika noskaidroti 12 nominācijās un sveikti svinīgajā ceremonijā, kas notika 6. martā A.Čehova Rīgas Krievu teātrī. Uz svinīgo pasākumu bija aicināti arī Kuldīgas restaurācijas centra restaurators Māris Gulbis un Aizputes novada domes pārstāvji.

Nominācijā ''Restaurācija'' Aizputes novada dome iesniedza pieteikumu par Kazdangas pils logu restaurāciju, pamatojoties uz restauratora mērķtiecīgu darbu vēsturiskās ēkas atjaunošanā, saglabājot autentiskās detaļas un izskatu: logu un balkona durvju vēsturisko metāla aizdari un mehānismus, būvgaldniecības izstrādājumus. Pils ir viena no spilgtākajām muižas kompleksa ēkām.

Lai varētu veikt Kazdangas pils zāles logu restaurāciju, Aizputes novada dome pēdējos 3 gados piesaistījusi 8000 eiro no Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējuma, iesniedzot pieteikumus projektu konkursiem. Projektu mērķis ir Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa, klasicisma stilā celtās pils atjaunošana un saglabāšana, lai nodrošinātu turpmāku kultūras un izglītības procesu norisi un plašu pieejamību sabiedrībai. Tas veicina gan novada, reģiona kultūrvides saglabāšanu, gan kultūras un tūrisma attīstību.

Konkursā ''Latvijas Būvniecības Gada balva 2016'' kopā bija iesniegti 88 pieteikumi, pārstāvot visdažādāko būvju tipoloģiju un aptverot visu Latviju, kā arī Zviedriju, Igauniju un Krieviju, kur Latvijas pilsoņi piedalījušies objektu tapšanā. Konkursam pieteiktas skolas un baznīcas, poligona infrastruktūra un pirts, betona un koka tilti, lielas sabiedriskas ēkas un privātmājas, daudzdzīvokļu ēkas un infrastruktūras risinājumi, sporta halles un cietums, lidostas terminālis un bērnudārzs, koka ēkas un publiskās ārtelpas objekti, ražotnes un muzeju ēkas, pils un slimnīca.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā