Kazdangas parkā atrod Latvijā vēl nereģistrētu beku – melnējošo 2

Latvijas Mikologu biedrības organizētajā sēņošanas ekspedīcijā, kas notika Kazdangas parkā 23. un 24. augustā, atrasta Latvijā vēl nereģistrētā melnējošā beka, piektdien, 30. augustā, raksta "Kursas Laiks". Interesenti varēja tikties ar Latvijas Dabas muzeja speciālisti Initu Dānieli un Mikologu biedrības pārstāvjiem, atrādot iepriekš salasītas sēnes un kopīgi sēņojot.

“Lielākais prieks un gandarījums, protams, par melnējošo beku. Tās atradēja gods pieder Jānim Klučeniekam. Uzreiz sapratu, ka tādu sēni neesmu redzējusi. Kaut ko jaunu jau atrod visu laiku, bet parasti tās ir mikroskopiskas atšķirības no jau zināmām, bet šī ir jauna suga, sevišķi labi eksemplāri,” spriež I. Dāniele. Atradums ir dokumentēts un pievienots kolekcijai.

Melnējošās bekas pazīme ir izteikta zilēšana un melnēšana pieskāriena un griezuma vietās. Melnējošā beka indīga neesot, taču to nevarot pieskaitīt pie tādām vērtīgām ēdamām sēnēm kā, piemēram, baravika. Tā kā melnējošā beka Latvijā nav reģistrēta, tā nav arī aizsargājamo augu sarakstā.

Ik gadu Latvijas Mikologu biedrība rīko sēņošanas ekspedīcijas dažādos Latvijas novados, veidojot pārskatu par sēņu sugu daudzveidību un izplatību Latvijā un vācot kolekcijas.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

sēņotāja

Es tādu esmu atradusi sēņojot vidzemes mežos ;)

pirms 7 gadiem, 2013.08.30 11:02

Aizputes novadā