Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kazdangas muzeju gatavos akreditācijai

Kazdandzniekiem ir lieli mērķi – ar senlietu krātuvi vai muzeja istabām vien nepietiek, vajadzīgs īsts muzejs. Aizputes novada dome nule apstiprinājusi tā izveidi un devusi zaļo gaismu, lai piecu gadu laikā Kazdangas muzeju sagatavotu akreditācijai.

Pēc tam, kad Kazdangā darbu pārtrauca profesionālā vidusskola, pašvaldība bija gatava no Izglītības un zinātnes ministrijas pārņemt īpašumus savā pārziņā, lai vēsturiskā baronu Manteifeļu dzimtas pils neaizietu postā.

Pērn tajā sākās muzeja veidošana, Kazdangā radās iespēja izstādīt daļu no Boju Meža muzeja eksponātiem. Uz pili pārcelts arī tūrisma informācijas centrs, ierīkotas vairākas telpas, kur notiek dažādas aktivitātes, pastāsta muzeja vadītāja Ilze Holštroma. Taču galvenais tomēr ir un paliek muzejs, šajā darbā vadītājai palīdz arī krājumu glabātāja Rigonda Ņikiforova.

Apsverot visus par un pret, kazdandznieki nolēmuši iet sarežģītāko ceļu – veidot muzeju un sagatavot to akreditācijai, stāsta Kazdangas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Moisejs. Viņš nenoliedz – uzdevums nav vienkāršs, pašvaldība tikai par saviem līdzekļiem visu izdarīt nevarēs. Taču tas paver arī jaunas iespējas meklēt finansējumu starptautiskos fondos un piedalīties projektu konkursos, lai vēsturiskā ēka ar laiku atgūtu savu spožumu.

Muzeja apmeklējums iekļauts nometnes “Tu visu vari – 2” programmā. Portāls Kazdangā sastapa 30 jauniešus no Liepājas Valsts tehnikuma, Liepājas 15. vidusskolas un Liepājas internātpamatskolas, kā arī četrus pedagogus. Liepājnieki stāsta, ka Kazdangas muzejā viņiem ļoti patīk. Vislielākā piekrišana vienbalsīgi tiek tur apskatāmajiem dzīvniekiem.

Plašāk lasiet piektdien, 8. jūlijā, laikrakstā “Kursas Laiks”.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā