Kazdangas muzejā piemin deportāciju upurus

Lai godinātu cilvēkus, kuri cietuši no padomju varas genocīda, 24.martā Kazdangas muzejā notika pasākums "Ar domām par Latviju", informē Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma.

Pasākumā piedalījās īpašais viesis - kinorežisore un producente, nodibinājuma "Fonds Sibīrijas bērni" vadītāja Dzintra Geka. Ar šī fonda palīdzību katru gadu tiek organizēti braucieni uz dažādiem Sibīrijas apgabaliem. Pēdējos gados braucienu mērķis bijis nogādāt Sibīrijā piemiņas plāksnes tur bojā gājušajiem latviešiem.

Pasākumā Dzintra Geka pastāstījusi, ka nokļūšana uz Sibīriju ir diezgan sarežģīts un ilgstošs process. Jau gadu iepriekš jāzvana uz Krieviju gubernatoriem, mēriem, iesaistot Latvijas vēstniecību Maskavā, lai pamatotu brauciena mērķi.

"Dzintra Geka klātesošajiem atklāja, ka viena no atslēgām, lai varētu šādus braucienus rīkot, dažviet pat vēl uz joprojām aizliegtu zonu (Vjatlagu), ir Latvijas – Krievijas starpvalstu līgums, kas ļauj braukt uz apbedījuma vietām. Rodas jautājums – Kāpēc jābrauc? Uz Sibīriju brauc bērni, kas grib redzēt bērnības vietas, kas tur ir dzimuši, lai redzētu vietas, kur palicis viņu brālītis, māsiņa, vectētiņš vai vecmāmiņa. Ja kādam atmiņās Sibīrija palikusi kā zeme ar auglīgu zemi un iekoptu dārzu, tad tagad tur paveras pavisam cita aina – izpostīta zeme, neapstrādāti lauki, tukšas ēkas, nobrucis kultūras nams un daži cilvēki.pastāsta I.Holštroma.

Pasākumam priekšnesumus bija sagatavojuši Kazdangas Māteru Jura pamatskolas jaunieši un dziedošais kolektīvs

Pievieno komentāru

Aizputes novadā