Kazdangas muzejā godinās represijās deportēto cilvēku piemiņu

Godinot 1949.gada 25.marta represijās deportēto cilvēku piemiņu, 24.martā pulksten 13 Kazdangas muzejā notiks pasākums "Ar domām par Latviju", informē  Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma.

Pasākumā viesosies kinorežisore un producente, nodibinājuma "Fonds Sibīrijas bērni" vadītāja Dzintra Geka. "Jau 13 gadus viņa kopā ar filmēšanas grupu dodas uz Sibīriju, lai izzinātu par deportēto latviešu likteņiem. Viņa dokumentē, filmē un pierakstīta izsūtīto un viņu pēcteču atmiņas. Kopumā viņa intervējusi 740 izsūtītos, izdevusi grāmatas un veidojusi dokumentālās filmas. Pēdējos gados viņa organizējusi braucienus uz Sibīriju, lai tur nogādāt piemiņas plāksnes bojā gājušajiem latviešiem un Latvijas iedzīvotājiem," pastāsta muzeja vadītāja.

Interesentiem pasākumā būs iespējams noskatīties arī fragmentus no Dz.Gekas filmām – "Maršruts Ķekava-Omskas apgabals 1949", kurā ir stāsts par trīs ģimenēm, kas dzīvojušas Ķekavas apkaimē un "Magadana un Susumana". Šajā braucienā līdzi devās arī aktieri brāļi Mārtiņš un Ēriks Vilsoni, kuri dzimuši Magadanā.

"Mēs esam dažādi un katrs lietas uztveram un atceramies dažādi. Citam atmiņas par Sibīriju ir skatītas bērna acīm, citam - jau vērtētas no apzinīgāka vecuma, citam – Sibīrija ir dzimšanas vieta, kādam – apbedījuma vieta. Taču katram dzīvi palikušajam ir savs atmiņu stāsts par šo laiku. Ir pagājuši jau 65 gadi kopš 1949.gada 25.marta represijām, izaugusi vesela paaudze. Tomēr šie notikumi nav viena cilvēka traģēdija, tās skar ļoti, ļoti daudzu likteņus. Tāpēc atnāciet – atcerēsimies mūsu valsts vēsturi un cilvēku likteņus," pasākumu apmeklēt aicina I. Holštroma.    

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Māteru Jura Kazdangas pamatskolas kolektīvu.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā