Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kazdangas muižas Kavalieru namam atjaunos logus 2

Aizputes novada domes projektu vadītāja Biruta Konrāde saņēmusi apliecinājumu par to, ka Valsts Kultūrkapitāla fonds atbalsta nepieciešamos remontdarbus Kavalieru mājai.

VKKF programmas "Kultūras mantojums" trešajā kārtā Aizputes novada domes Kazdangas pagasta pārvaldes izstrādātais projekta pieteikums "Kazdangas muižas kavalieru mājas jumta izbūvju un frontonu logu restaurācija" iegūs finansējumu 1500 latu apmērā.

"Kavalieru māja" ietilpst Kazdangas muižas apbūvē un ir viena no muižas kompleksa nozīmīgākajām ēkām, Valsts nozīmes aizsargājamais kultūras piemineklis. Tās parkets, kā atsevišķa vērtība ierakstīts Valsts nozīmes mākslas pieminekļu sarakstā.

Pagājušā gada rudenī arhitektūras vēsturnieka Jura Zviedrāna vadītā izpētes grupa veikusi šī kultūras pieminekļa arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju un atzinusi, ka šis objekts ir nozīmīga Latvijas arhitektūras un mākslas mantojuma daļa ar oriģinālu interjera risinājumu. Tur atrodams vesels būvgaldniecības vērtību kopums – kāpnes, kāpņu margas, logu konstrukcijas, iekšējās palodzes, iebūvētie koka skapji, griestu dzegas, podiņu krāsnis, krusta velves un durvju vērtnes ar rokturiem.

Kāpņu telpā visā augstumā atrodas sienas panno "Kazdanga 1888", ko 1975. gadā veidojušas mākslinieces Frančeska Kirke un Ligita Gintere.

Būvinženieris, nekustamā īpašuma eksperts Ivars Silacērps, pamatojoties uz VKPAI inspektores Ingridas Vizes atzinumu, jau sagatavojis tāmes logu atjaunošanai.

"Esam plānojuši sadarboties ar Kuldīgas restaurācijas centru, kam ir liela pieredze vēsturisko ēku remonta darbos," spriež B. Konrāde, "ir pieaugusi tūristu interese par novada kultūrvēsturiskajām vietām, tāpēc meklējām iespējas saglabāt šo kultūras pieminekli."

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nata

nu nav jau tik traki, kā saka jaunieši, "Kazdanga rullē", notiek taču dažādas aktivitātes, nu pcietieties, pamazām viss taču tiek saglabāts un atjaunots, kaut vai šis pēdējais projekts. Ko lai saka cīravnieki par savas pils graustu, tur ir gan skola tuvumā gan pagastvecim reiz bija spārnoti sapņi par pils kompleksu. Tik tikai bija kā visus izmest ārā, bezmazvai apvilkt žogu un lai cīravnieki skatās uz arhitektonisku graustu. Tiešām skumji, kur lai dabū 700000 lai atpirktu kompleksu un lai turpinātu saglabāt to kas tur vēl palicis.

pirms 8 gadiem, 2011.10.28 09:32

absolvents

sirds sāp noraugoties kā padomjlaikos uzturētā pils iet postā. jaunībdienu taciņas,pirmo randiņu soliņi,nav..nekā vairs nav..tāadu skolu nolikvidēja,neveidojot aizvietojošu izmantošanas plānu. turpretim,lauku speciālisti,ar speciālu izglītību tiešām trūkst.patreiz par vēlu gausties,bet nevajadzēja tehnikumu likvidēt.varēja izveidot jaunas mācību programmas,skatoties pēc nepieciešamības,jo viss plūst un mainās,kas šodien pieprasīts,rīt lieks un otrādi.

pirms 8 gadiem, 2011.10.27 21:32

Aizputes novadā