Kazdangas kultūrvēsturiskās vērtības sargās ar nevalstiskas organizācijas palīdzību 1

Ar mērķi saglabāt Kazdangas dabas un vēstures vērtības tiek veidota nevalstiskā organizācija “Kazdangas kultūrvēsturiskais mantojums”.

“Idejas par to, ko vajadzētu darīt, īpaši Kazdangas pils glābšanai pēc profesionālās vidusskolas slēgšanas, uzklausīju jau kopš augusta sākuma, kad Kazdangā pulcējās vecāko gadagājumu tehnikuma absolventi,“ stāsta Kazdangas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Moisejs, kurš sākumā uzņēmies topošās organizācijas valdes priekšsēdētāja pienākumus.

Pēc skolas darbības beigšanas Kazdangas muižas komplekss, kas ir valsts nozīmes aizsargājams piemineklis, nonāca pašvaldības aprūpē, bet īpašuma pārņemšanas dokumenti vēl aizvien tiek kārtoti valdībā. Pils ēka esot salīdzinoši labā stāvoklī, jo tai pirms nepilniem desmit gadiem nomainīts jumts un atjaunota fasāde. Remonts nepieciešams pilij blakus esošajās ēkās – Kavalieru mājā un tā sauktajā Matemātikas korpusā. Taču, kamēr īpašuma tiesības nav sakārtotas, pašvaldība nevar piesaistīt projektu finanšu līdzekļus un sākt kādus darbus.

Novembra sākumā pie J. Moiseja vērsušies bijušie profesionālās vidusskolas darbinieki Līga Muceniece, Agris Strazdiņš un Renāte Goldberga. Izlemts par organizācijas veidošanu, saņemts Aizputes novada domes atbalsts.

Tiekot domāts par tūristu piesaisti, kā arī par senu lietu un dokumentu apzināšanu, lai Kavalieru mājā iekārtotu muzeju.

“Pamats tam jau ir Ernesta Treimaņa savāktie materiāli,” saka J. Moisejs.

Turpmākais darbības lauks varētu paplašināties visas apkaimes vēsturisko un dabas pieminekļu apkopšanai un popularizēšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

gustavs

Juri! tikai neuzsāciet nesaskaņotus Kavalieru mājas remontus
MK noteikumi nosaka -
1. solis Tehniskās apsekošanas slēdziens, ko veic sertificēts būvinženieris;
2. PAU;
3. VKPAI un citu institūciju Tehniskie noteikumi ;
4. Projektēšana
5.Saskaņošana VKPAI;
6. VKPAI darbu atļauja;
7.Būvvaldes Būvniecības atļauja

pirms 10 gadiem, 2010.01.01 17:34

Aizputes novadā