Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kazdangā un Cīravā rosina darboties pusmūža iedzīvotājus

Kazdangas un Cīravas pagastos noslēdzies viens posms projektam "Palīdzot sev, palīdzu citiem, – kvalitatīvu dzīvi pensionāriem", informē Kazdangas pagasta projektu koordinatore Biruta Konrāde. Projekta aktivitātes turpināsies līdz jūlija vidum.

Šis projekts tiek realizēts sadarbībā ar Šveices Konfederācijas, Sabiedrības integrācijas fondu un Madrides (Spānija) fondu "Promocion Social de la Cultura" un paredzēts vecākās paaudzes iedzīvotāju interešu loka paplašināšanai.

Apgūst tehnikas un tehnoloģijas

Līdz 9. jūnijam Kazdangas pagasta bibliotēkas telpās var novērtēt projekta laikā darinātos rokdarbus. Pirmie tos redzēja cīravnieki. No marta līdz maijam Cīravas, Kazdangas un Aizputes rokdarbnieces kopā ar nodarbību vadītāju Baibu Viguli tamborējušas un adījušas šalles, darinājušas somiņas, žabo, kā arī atstarotājus ziedu formā. Izstādes galvenais akcents ir "musturdeķis" ar nosaukumu "Dzērve", kas darināts dažādās rokdarbu tehnikās un ir 15 amatnieču kopdarbs. "Vispār adīt mācēju, bet nekad ar to dzīve nebiju aizrāvusies, taču visām kopā strādāt bija interesanti," apliecina cīravniece Lilija Kesmina. No jauna viņa iemācījusies gatavot dekoratīvos ziedus.

11. maijā Kazdangā noslēdzās apmācības darbā ar datoru "Pasaule, Latvija manā pagastā".

Bez minētajām aktivitātēm notika atmiņas un orientēšanās nodarbības, fiziski vingrinājumi. Lekcijas par uzturu vecāka gadagājuma ļaudīm Cīravā un Rokaižos lasīja docente Mar Garrido no Spānijas. "Nodarbību posma noslēgumā viešņas – projekta vadītāja Rakele Moreno un lektore Mar Garrido viesojās Kazdangā, lai apskatītu parku un atjaunotās kultūras iestādes un plānotu tālāko sadarbību projektā," pastāsta B. Konrāde.

Runās par gara un miesas baudām

Nākamās projekta aktivitātes ietvers preses un literārā kluba nodarbības Kazdangā un Cīravā, kuru laikā projekta dalībnieki varēs vairāk uzzināt par vietējo laikrakstu veidošanu un klātienē iepazīties ar redakcijas darbu, kā arī vērtēt jaunākās grāmatas. Ar šiem jautājumiem klausītājus iepazīstinās "Kursas Laika" reportiere Sarmīte Štrausa.
  
Līdz 23. jūnijam B. Vigule vadīs atmiņas un orientēšanās nodarbības Rokaižu pansionāta iemītniekiem.

Bet 2. un 9. jūlijā Kazdangā un Cīravā savā pieredzē un atziņās dalīsies Rīgas restorāna "Tex Mex" pavārs un uzņēmējs Havjers Garsija.

"Aicinām visām nodarbībām pieteikties arī jaunākus dalībniekus. Lūgums to darīt iepriekš, lai varam saplānot telpas atbilstoši dalībnieku skaitam," mudina B. Konrāde.

UZZIŅAI

Pieteikties nodarbībām Kazdangā var, zvanot pa tālruni 65497017. Cīravā – 63449976.

Pirmās preses un literārā kluba nodarbības:
Cīravā – trešdien, 1. jūnijā, pulksten 15 pagasta pārvaldes telpās.
Kazdangā – ceturtdien, 2. jūnijā, pulksten 10, Kultūras centrā.
Havjera Garsijas vadītās nodarbības: 2. un 9. jūlijā.
Kazdangā - no pulksten 12 – 14.
Cīravā – no pulksten 16 – 18.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā