Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kazdangā skolēnus vedīs ar jaunu autobusu

Aizputes novadā pirms pašas gadumijas saņemta "oranža dāvana" – jauns autobuss skolēnu pārvadāšanai. Tas tiks nodots Kazdangas pagasta pārziņā.

Pateicoties Šveices atbalstam, Latvijas pašvaldībām radusies iespēja iegādāties jaunus skolēnu autobusus. Viens no busiem saņemts arī Aizputes novadā. To turpmāk izmantos Māteru Jura Kazdangas pamatskolas skolēnu pārvadāšanai, informē Aizputes novada domes priekšsēdētājs Aivars Šilis. Tā ir lielākā novada pamatskola, uz kuru tiek vesti bērni arī no Sermītes Kuldīgas novadā.

Jaunais “Mercedes Benz” autobuss ir vidējas ietilpības – tam ir 31 sēdvieta un 20 stāvvietas, pastāsta Kazdangas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Moisejs. Kopējās izmaksas autobusa iegādei sasniegušas gandrīz 77 tūkstošus latu, pašvaldība iesaistījusies ar desmit procentu līdzfinansējuma daļu.

Līdz šim Kazdangā izmantoti divi autobusi – lielākais ar 40 sēdvietām, bet mazajā busiņā bijis 14 vietu. Vidējas ietilpības braucamais bijis ļoti nepieciešams – braukt ar lielo busu daudzās situācijās bijis nerentabli, bet mazajā vietu visiem nav pieticis. Šis esot labs risinājums, lai strādātu ekonomiskāk. Turklāt mazais busiņš sācis jau “niķoties”, būs jālemj, kā to labāk izmantot turpmāk, rezumē J. Moisejs.

Līdz ar jaunā autobusa iegādi būs jāpārplāno arī maršruti, lai reisus izmantotu pēc iespējas optimālāk, atzīst pagasta pārvaldes vadītājs. Tā dēvētais “Šveices autobuss” turpmāk būs šofera Jāņa Ansona pārziņā. Savukārt pie lielā “Setra” autobusa stūres paliek Edgars Tilgalis.

Aizputes novadā janvāra beigās vai februāra sākumā tiek gaidīts vēl viens buss, kam līdzekļi atvēlēti no valsts budžeta programmas “Sociālās drošības tīkla pasākumu īstenošana”, informē A. Šilis. Tas tiks nodots Aizputes pagasta pārziņā.
 

Pievieno komentāru

Aizputes novadā