Kazdangā publisko pasākumu plānu jūnijam

Jūnijā ikvienu aicina uz daudzveidīgiem pasākumiem Kazdangā.

Taka jauniešiem Kazdangas parkā kopā ar Mazo Kavalēriju
8.jūnijā aicinu ikvienu novada jaunieti un talku. Kazdangas parkā stādīsim kokus, veidosim parkā labirintu. Talku organizē Kazdangas tūrisma informācijas centrs, kopā ar Mazo Kavalēriju.
Kas ir Mazā Kavalērija? Tā ir ceļojoša, darbīga, muzikāla un iedvesmojoša draugu un domubiedru kopa, kura dodas apkārt pa Latvijas mazajiem nostūriem, lai kopīgā darbā vienotu un iedvesmotu cilvēkus radīt kaut ko mazu un skaistu. Mazajā Kavalērijā darbojas grupas „Prāta vētra” mūziķi un viņu domubiedri.
Ja atskatāmies pagātnē tad Mazā Kavalērija jau ir viesojusies mūsu novadā. Aizputē tā viesojās 2009. gada septembrī,  kad  sakopa Misiņkalnu.
Aicinu iemācīties Mazās Kavalērijas himnu, kas atrodama mājas lapā mazakavalerija.wordpress.com 
Tiekamies plkst. 12.00 pie Kazdangas pils!

Tibetas mūku dziedošās bļodas Kazdangas pilī
Aicinām visus interesentus 11. jūnijā plkst. 18.00 Kazdangas pilī uz dziedinošu meditāciju.
Gadu simtiem tibetieši praktizējuši skaņu dziedināšanu un apziņas transformāciju ar Tibetas skaņošo bļodu palīdzību. Tibetas mūki jau izsenis novērojuši bļodu skaņu tūlītēju efektu meditācijas uzsākšanai un padziļināšanai, kas ļauj apziņai kļūt dzidrai un uztvertspējīgai Visuma informāciju jeb Īstenību
Arī mūsdienu zinātne turpina atklāt skanošo bļodu dziedinošo spēku. To radītā rezonanse uzlabo cilvēka imunitātes funkcijas, pazemina asinsspiedienu, mazina sāpes vēža slimniekiem un ievērojami samazina stresa līmeni, pamodinot ķermeņa dziļāko spēku sevi dziedināt
Tibetas skanošo bļodu skaņas sinhronizē jutīgos smadzeņu viļņus, radot terapeitisku efektu prātam un ķermenim
Juris Upenieks
Apguvis praktisko dziedināšanas kursu Nepālas dziedināšanas centrā (Nepal Healing center). Sertificēts dziednieks ar pilnu visu 7 čakru skanošo Pilnmēness bļodu komplektu, ko Tibetas mūki darinājuši tradicionāli atskaņojot mantras pilnmēness laikā, kad dziedinošā enerģija ir visspēcīgākā.
Šādas bļodas Tibetā sauc par dziedniecēm. Tās atzīmētas ar īpašu pilnmēness simbolu un iegravētu mantru uz bļodas sienas. Pilnmēness bļodas ir īpaši trauki, kur septiņi metāli sakausēti katrā bļodā. Katrs metāls atbilst planētas vibrācijas piesaistīšanai bļodas rezonanses laikā. Katras čakras bļoda ir atbilstošā čakras notī, un efektīvi harmonizē visu ķermeni- fizisko, jūtu un garīgo, personībai ļaujot just piederību Visumam, esot vienotībā un harmonijā ar sevi
Juris piedāvā meditācijas grupās un individuālo dziedināšanu, ko papildina ar konsultācijām psihosomatikā, palīdzot atgūt personības līdzsvaru- kā sevis iekšienē, tā Visumā.
Dalība – enerģijas apmaiņa 15 eur.
Pieteikšanās: kazdanga.tic@inbox.lv vai 29103813 (Māra)
Pie upuru piemiņas akmens

12.jūnijā plkst.12.00
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai
veltīts atceres brīdis un ziedu nolikšana

Vasaras saulgrieži Rudes muižā
Jau vairākus gadus folkloras kopa „Zīle” vasaras saulgriežus sagaida latvisko tradīciju garā. Ir izveidojusies laba sadarbība ar folkloras kopu „Kūrava” un biedrību „Laidu laipa”. Mēs braucam pie kaimiņiem ciemos piedalāmies un izbaudām šo pasākumu, pasākumu organizē biedrība "Laidi Laipa".
Rudes muiža atrodas tikai 5 km no Kazdangas skaistā vietā Laidu pagastā. Šai naktī iespēja piedzīvot senos Līgo rituālus. Sākot no vijas vīšanas, rata un pūdeļa gatavošanas, saulītes pavadīšanas, uguns kuršanas un dziesmu dziedāšanas. Nakti pavadīsim kopā dejojot dančus un ejot rotaļās, bet no rīta ikviens tiks aicināts izbaudīt spirdzinošu peldi un saulītes modināšanas burvību.
21.jūnijā aicinam ikvienu uz vasaras saulgriežu sagaidīšanu Laidu pagasta Rudes muižā.
Līdzi aicinām ņemt skaistu Līgo dziesmu, trejdeviņus zāļu pušķīšus, cienastiņu, pļavas ziedus, ozolu zarus un auklas vijas vīšanai, ņemam līdzi arī pērnā gada vainagus un sēkliņas uguns ziedam, bet vissvarīgākais ir labs noskaņojums un dziedāt prieks.

Kazdangas pagastā
23.jūnijā no plkst.9.30
Līgo svētku ielīgošana kopā ar
Folkloras kopu „Zīle” un
Pūtēju orķestri „Kazdanga”
Maršrutā:
Bojas
Sia Elpa
Valatas daudzdzīvokļu mājas
Kazdangas daudzdzīvokļu mājas
Pansionāts „Rokaiži”
 
23.jūnijā plkst.22.00
Dzirnezera laukumā
„Līgo nakts balle”
Par jautrību gādās muzikants
Aldis Briljonoks

Ieskandinās starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2015”
27. jūnijā Kazdangā tāpat  kā visur Latvijā tiks ieskandināts Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015” .Folkloras kopa „Zīle” gaida ciemos ikvienu interesentu.
Plkst. 17.00 Dalībnieki pulcējas Grotā un pa parka taciņām dodas uz atpūtas laukumu Dzirnezera krastā, ceļā dalībniekus un viesus sagaida dažādi pārsteigumi un radošās darbnīcas.
Plkst. 19.00  Laukumā pie Dzirnezera koncertā tiks ieskandināts Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015” . Pēc koncerta danči un rotaļas.
Pasākumā piedalās folkloras kopas:  „Virši” no Remtes, „Virza” no Brocēniem, folkloras kopa no Raņķiem, Rudbāržu folkloras kopa „Kamenīte”, bērnu folkloras kopa „Kalvenīte” .
Uz folkloras festivālu  „Baltica 2015”  no 17.-19. jūlijam dosies folkloras kopas „Zīle” dalībnieces.
Māra Tīmane

Aicinām izbaudīt Kazdangas parku braucot ar velosipēdiem

Siltais laiks mūs sāk lutināt arvien biežāk, arvien vairāk gribas uzturēties dabā un pie ūdeņiem biedrība ,, KODOLS'' aicina izmantot pagājušā gadā projekta ietvaros iegādāto velosipēdus, tandēmus un katamarānus. 
Nomas maksa par velosipēdu izmantošanu 1 eiro stundā, bet ne vairāk kā 7 eiro diennaktī. Nomas maksa par tandēma izmantošanu 2 eiro stundā. Velo noma iespējama iepriekš vienojoties pa tālruni 28616717 (Ilze) vai 29103813 (Māra)  
Nomas maksa par katamarānu izmantošanu 4 eiro stundā. Katamarānu noma iespējama iepriekš vienojoties pa tālruni 26851448 (Anita)
Inventārs tiek izsniegts no plkst. 8:00 līdz 20:00
Inventārs NETIEK izsniegts personām, kas ir alkohola reibumā.

Māra Tīmane,
Kazdangas TIC

Pievieno komentāru

Aizputes novadā