Kazdangā kurs atmiņu ugunskuru

21.janvārī pulksten 14.15 Kazdangas muzejs sadarbībā ar Māteru Jura Kazdangas pamatskolu un Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljonu komandiera Andra Rieksta vadībā rīko pasākumu "Barikāžu ugunskuru gaismā".

"Šogad aprit jau 23. gadskārta kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Barikāžu laika notikumi risinājās Rīgā, taču valstiskās neatkarības aizstāvju vidū bija arī daudz kazdandznieku. Tādēļ, pieminot šos notikumus, īpaši aicinu pasākumā piedalīties barikāžu dalībniekus un tos, kuriem ir svarīgi zināt Latvijas vēsturi," pasākumu "Barikāžu ugunskuru gaismā" mudina apmeklēt Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma.

Pasākumā klātesošie varēs ieklausīties barikāžu dalībnieku – Aivara Miķelsona un Jāņa Blūma – atmiņu stāstos par viņu piedzīvoto barikāžu laikā.

Tāpat klātesošajiem būs iespēja tikties ar Ēvalda Valtera dēlu, barikāžu laika notikumu kinodokumentālistu Raitu Valteru, kurš ir viens no kinooperatoriem. "Viņa uzņemtie kadri paliks kā vēstures liecība par Latvijai izšķirošajām dienām, jo viņš bija viens no tiem, kurš katru nakti fiksēja notikumus Rīgā," akcentē muzeja vadītāja. Tiks demonstrēta arī Jura Podnieka studijas filma "Mūsu barikāžu ugunskuri".

Pēc pasākuma pie Kazdangas pils tiks iedegts simbolisks atmiņu ugunskurs un darbosies lauku virtuve. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā