Kazdangā dzīve neapstājas 1

Kazdangā pašvaldības budžetā naudas būs mazāk, tāpēc jāmeklē veidi, kā līdzekļus ietaupīt. Kazdandznieki pārliecināti, ka ir lietas, no kurām nevar atteikties arī grūtos laikos.

Uztrauc neziņa
Šogad plānotie faktiskie budžeta ieņēmumi būs par simt tūkstošiem latu mazāki nekā pagājušajā gadā, tas ir, aptuveni 486 tūkstoši latu, informē Kazdangas pagasta padomes priekšsēdētājs Juris Moisejs.

“Tie ir plānotie ieņēmumi, bet, kā pildīsies, to nezinām,” uzsver J. Moisejs. “Ja pagājušajā gadā varējām “kasīties” un prasīt, ja budžets nepildījās, tad šogad valsts negarantē ienākuma nodokļa saņemšanu. Ir pilnīga neziņa, kas notiks.”

Finansējums samazināts visām struktūrvienībām un iestādēm Kazdangā, apliecina pašvaldības vadītājs. Sociālā nodrošinājuma pabalstiem tas gan esot maķenīt lielāks. Garantētais minimālais ienākums pašlaik ir 37 lati, pašvaldībai jārēķinās, ka būs nepieciešamība to izmaksāt biežāk, uzskata J. Moisejs. Darbinieki daudzviet tiek atlaisti, cilvēki nāk un prasa darbu, taču pašvaldība daudz palīdzēt nevarot. “Darīt būtu ko, bet nav, ko samaksāt. Pirmajā pusgadā mums neiedeva arī nevienu subsidēto darba vietu,” stāsta J. Moisejs.

Pieaugs parādnieku skaits
Pašvaldības vadītājs prognozē, ka pagastā pieaugs parādnieku skaits, kas nevarēs samaksāt par komunālajiem pakalpojumiem un nekustamā īpašuma nodokli. Pagastā izjutīs to, ka būs jāatsakās no dažiem projektiem infrastruktūras sakārtošanai. Taču no ūdenssaimniecības projekta nedrīkstētu atteikties, kaut arī grūtības varētu sagādāt līdzfinansējuma atrašana, spriež pašvaldības vadītājs.

Vislielākie cietēji no algu fonda samazinājuma pagastā ir bērnudārza darbinieki, atzīst J. Moisejs. Taču pašvaldība centīsies atbalstīt izglītības jomu un stimulēt skolēnu izaugsmi. Līdzekļi gan šim mērķim samazināti, taču pavisam no tā atteikties Kazdangā neplāno. Arī “Skolas piena” programmai pašvaldība piešķirs savu atbalstu, pastāsta J. Moisejs.

Kultūras jomā kopējais budžets samazinājies, taču pasākumu rīkošanai tas atvēlēts pat lielāks. “Mums ir tāda liela māja! Ja tur nekas nenotiek, jānaglo ciet,” pasmejas pagasta vadītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aizputes novadā