Kazdangā aicina uz Muzeju nakti

Atzīmējot 2015.gadu kā dzejnieku Raiņa un Aspazijas gadu, liela uzmanība tiek pievērsta dzejnieku personībai, dzīvei un daiļradei. Rainis un Aspazija - tās ir personības, par kurām ir jāzina katram latvietim.
    
Šī gada Muzeju nakts moto – „Rainim un Aspazijai – 150”. Kā jau katru gadu muzeji šajā dienā piedāvā dažādus pasākumus, atbilstoši tēmai un muzeja specifikai.
    
Kazdanga gadsimtu gaitā ir atradusies daudzu nozīmīgu vēsturisko notikumu virpulī. Viens no notikumiem, kas krasi izmainīja dzīvi Kazdangā bija 1905.gada revolucionārie notikumi, kuru rezultātā tika nodedzināta barona Manteifeļa-Scēges pils.
    
16.maija Muzeju nakts pasākumi Kazdangas muzejā aizsāksies ar vēsturisku ekskursiju, kurā būs iespējams apmeklēt 1905.gada cīnītāju piemiņas vietas, kuras 1926.gada augustā, viesojoties Aizputē, apmeklējis Rainis.
    
Arī mēs apskatīsim vietas un izzināsim vēsturiskus faktus par vietām, kuras glabā smagus vēsturiskus notikumus. Apmeklēsim tādas vēsturiskas vietas kā:
   
• 1905.gada cīnītājiem veltītu pieminekli Rokasbirzī. Šajā vietā norisinājās Aizputes kauja, kurā notika ļoti nevienlīdzīga cīņa starp dragūnu simtiem un LSDSP biedriem, muižu kalpiem un pagastu miličiem.
   
• Rokaižu gatve – vieta, kur tika sodīts skolotājs Juris Zingbergs, viens no vadošajiem LSDSP biedriem Aizputes apkārtnē. Soda ekspedīcija viņu pakāra 1906.gada 5.februārī.
   
• revolucionārā skolotāja Jāņa Pumpura soda vietu – ābeli. Soda ekspedīcija viņu pakāra 1906.gada 30.janvārī,
    
• ceļā uz Valtaiķiem Rainis apskatīja arī vareno barona Manteifeļa pili un kapenes.
    
• pieminekli Valtaiķos, kur 1906. gada 3. februārī Valtaiķos soda ekspedīcija nošauj Pilsberģes zemniekus un zvejniekus, Ēdoles, Alšvangas, Skrundas u.c. pagastu zemniekus.

Ar izstādes „No spalvas līdz tintei” atklāšanu, sāksies Muzeju nakts pasākumi Kazdangas muzejā. Izstādē varēs apskatīties dažādos laika periodos lietotus rakstāmpiederumus. Izstāde apskatāma, un muzejs atvērts līdz plkst.24:00. Paldies visiem, kuri izstādi papildināja ar savām atnestajām īpašajām pildspalvām!

Pēc izstādes atklāšanas notiks konkursa „Raiņa vēstules Kazdangai” uzvarētāju sveikšana, arī Tu tas varētu būt, tādēļ gaidām konkursa darbus!

Interesentiem būs ne tikai iespējams apskatīties, ar kādām pildspalvām tika rakstīts, bet arī pašiem piedalīties papīra izgatavošanas darbnīcā „Papīra otrā elpa”.
   
Erudītākajiem būs iespējams piedalīties konkursā „Gribu visu zināt!”, kurā būs iespējams dažādos veidos pārbaudīt savas zināšanas.
   
Bet vakara noslēgumā notiks pasākums „Raiņa un Aspazijas vakars” ar Liepājas teātra aktieriem Ilzi Juru un Pēteri Lapiņu. Patīkama informācija - Ilze Jura ir mūsu Māteru Jura Kazdangas pamatskolas absolvente.

Pasākumā aktieri - Pēteris Lapiņš un Ilze Jura iepazīstinās ar Raiņa un Aspazijas tēliem, interpretējot viņu radošās personības, skanēs dzeja un mūzika.

Programma.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā