Kazdandzniekus izglītos par darba tiesībām un darba aizsardzību

Šodien, 21. aprīlī, Māteru Jura Kazdangas pamatskolā, pulksten 13.30, turpinot izglītojošo kampaņu Latvijas skolās, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) izglītos pamatskolas pēdējo klašu audzēkņus par aktuāliem darba tiesību un darba aizsardzības jautājumiem, informē LBAS komunikācijas konsultante Dace Avena.

Ar jauniešiem tiksies LBAS speciālisti darba tiesību un darba drošības jautājumos. Vieslekcijas laikā skolēniem būs iespēja noklausīties lektoru prezentācijas, piedalīties diskusijā un uzzināt sev interesējošos jautājumus par darba tiesībām un darba aizsardzību, noskatīties speciāli jauniešiem veidotas īsfilmas par darba drošību un pārbaudīt lekcijā apgūtās zināšanas, piedaloties atraktīvā konkursā.

Lekcija Māteru Jura Kazdangas pamatskolā ir jau devītā no kopējā LBAS organizētā vieslekciju cikla, kas norisināsies vairāk nekā divpadsmit Latvijas skolās Daugavpilī, Liepājā, Valmierā, Jelgavā un Rēzeknē. Līdz šim kampaņas “Zinu savas tiesības!” laikā LBAS ir izglītojusi skolēnus Daugavpils 17. vidusskolā, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā, Jelgavas 4. vidusskolā, Ilūkstes 1. vidusskolā, Smiltenes ģimnāzijā, Garozas pamatskolā, Rūjienas vidusskolā un Rēzeknes 1. vidusskolā. Vieslekciju galvenais mērķis ir veicināt skolēnu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas.

Vieslekcijas notiek Eiropas Sociālā fonda projekta „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” ietvaros, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir sniegt konsultācijas strādājošajiem darba tiesību un darba aizsardzības jomā, kā arī palīdzēt rast praktisku risinājumu darba strīdu gadījumos.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā