Kalvenē ziņo par suni, kurš uzbrūk jaunlopiem un nodara postu lauksaimniekiem 5

"Šo pavasari Kalvenes lopkopjus ir piemeklējusi pamatīga liksta. Kalvenē ik pa laikam uzrodas suns un nodara postu lopkopjiem," vēstīts Aizputes novada interneta mājaslapā.

Kalveniece A.Selderiņa raksta, ka suns uzbrūk jaunlopiem un nokož tos. Suni iedzīvotāji redzējuši ļoti bieži, taču nav spējuši novērst negadījumus un lopi arvien tiek sakosti.

"Šobrīd daudzi saimnieki savus mazos jaunlopus ganos vēl neved, jo baidās. Esam vērsušies pašvaldības policijā, jo viņiem ir tiesības ielūkoties viensētās un izslēgt iespējamību, ka šis suns nav vietējais - kalvenieks. Bet nezinām, vai tas ir darīts, jo suns kā nāk, tā nāk. Esam secinājuši, ka suni pa dienu droši vien tur pie ķēdes un palaiž vakarā paskriet, jo pa dienu tas nav manīts," skaidro Kalvenes iedzīvotāja.

Vetārsts vietējiem iedzīvotājiem skaidrojis, ka ir bijuši gadījumi, kad saimnieks nemaz nezina, ko viņa suns dara, līdz suns nejauši tiek pieķerts. "Pieļaujam domu, ka tā varētu būt arī šajā gadījumā. Mājās suns droši vien ir mīlīgs, draudzīgs un saimnieks palaižo to vakarā izskrieties un nemaz nenojauš par to, ko viņa suns sadara. Tāpēc ir lūgums izplatīt šo informāciju un suņa aprakstu, varbūt kāds atpazīs savu suni un to vaļā nelaidīs, kā arī pieņems attiecīgos mērus,"aicina A.Selderiņa.

Suns ir kopts, neliela auguma vilku sugas, melns ar dzeltenbrūnu krūti un pavēderi, spicām ausīm.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

kucēns

Vai nav diezgan dīvaini ka meklētais Bāskervilu suns lopiņus kož draudzīgā kompānijā ar izmisušo saimnieku vecāku suņiem? Kur te atkal stāsts par baļķiem un skabargām!

pirms 5 gadiem, 2015.07.02 21:07

Eh

Līdzīga situācija novērota Gaviezes pagastā, un vēl pie tam centrā. Vieniem paplosīja aitas, citam kazas.
Suņu saimnieki neseko līdzi saviem mīluļiem! Kas atlīdzinās lopu saimniekiem zaudējumus? Protams, ka neviens.

pirms 5 gadiem, 2015.07.02 21:23

?

kura saimnieka aitām uzbruka?
lai informē pašvaldības jauno vadību; valsts policiju; pašvaldības policiju vai degpunktu...

pirms 5 gadiem, 2015.07.05 17:53

lopkopis

Tas pats jau ari notiek Vecpils pusee,ir tak jatbild par to ko esi pieradinajis.

pirms 5 gadiem, 2015.07.02 23:32

Kalvenieks

Nezinājām , ka Lasmanis ir šo izmisušo saimnieku vecāks, kādam laikam ir cita informācija......runa jau iet par reālu suni, laikam jau ,,kucēnam'' tā ir kā medus maize, ja kāds lops tiek noēsts....

pirms 5 gadiem, 2015.07.06 21:10

Aizputes novadā