Kā Apriķos mainījusies dzīve pēc skolas slēgšanas? 1

Latvijas novadu mazo apdzīvoto vietu liktenis – ja slēdz skolu, dzīvība apsīkst. “Visas pasakas sākas ar vārdiem “Reiz sensenos laikos bija...”,” saka Apriķu muzeja vadītāja Aina Cērmane. Kādreiz skola un muzejs dalīja stāvus un telpas, tagad palicis vien muzejs, ko apdzīvot rūķīšiem, kas ir Apriķu muižas ēkas leģenda un vizītkarte.

Lauksaimnieks Guntis atminas, ka kādreiz Apriķu skolas sēta bijusi pilna bērniem. Tagad apdzīvotajā vietā bērnu maz. “Cilvēku skaits samazinās, Apriķi iet uz iznīcību.”

Apriķu veikala pārdevēja Sanita Zērande vērtē, ka skolas slēgšanu nejūt. “Skolasbērni nāca uz veikalu, taču iestāde bija tālu no šejienes. Klientu samazinājums nav vērojams. Tiesa, tikai daži bērni bija vietējie. Pārējos bērnus atveda no rīta un pēcpusdienā, pēc stundām aizveda,” viņa dalās novērojumos. Pārdevēja zina teikt, ka Apriķos ģimeņu ar skolas vecuma bērniem ir ļoti maz.

Lēmumu par Lažas pagasta Apriķu pamatskolas slēgšanu Aizputes novada dome pieņēma pērnajā rudenī. Iepriekšējā mācību gadā skolā izglītojās 34 audzēkņi. Aprēķini liecināja, ka šogad skolā ietu 26 bērni.

Aizvadīts nedaudz vairāk kā mēnesis, kopš skola ir slēgta. To apkārtējie izjūtot tagad, rudenī, jo vasaras brīvlaikā tāpat ir klusums.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 11. oktobra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

X

Pārdevēja ir izcila novērotāja.Tā turpināt!

pirms 2 gadiem, 2018.10.12 18:46

Aizputes novadā