Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauno satiksmes dalībnieku forumā uzvar komanda no Aizputes

Šā gada 6. jūnijā noskaidroti astoņi Jauno satiksmes dalībnieku foruma uzvarētāji. Četri no viņiem septembrī pārstāvēs Latviju Eiropas sacensībās Somijas pilsētā Turku.

Līdz tam astoņiem uzvarētājiem savā starpā būs jāsacenšas par četrām vietām braucienam uz Somijas pilsētu. Viņu vārdi tiks noskaidroti trīsdienu sagatavošanās nometnē, ko augusta sākumā Tehniskās universitātes sporta un atpūtas bāzē “Ronīši” Kurzemes jūrmalā rīkos sacensību organizētāja – Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Par tiesībām doties uz Turku Somijā cīnīsies četri Jauno satiksmes dalībnieku foruma zēni: Ralfs Blūms (no Liepājas rajona), Uģis Drozds (no Madonas rajona), Raivo Tauriņš (no Ogres rajona) un Deniss Daņilovs (no Balvu rajona).

Sacentīsies četras meitenes: Ija Tapiņa (no Liepājas rajona), Rūta Baranovska (no Gulbenes rajona), Sindija Andruse (no Tukuma rajona) un Krista Ratniece (no Rīgas rajona).

Apliecinot pārliecinošas zināšanas ceļu satiksmes noteikumos, drošības jautājumos, pirmās palīdzības sniegšanas prasmē, spējā koncentrēties un mākā izbraukt sarežģītus posmus ar velosipēdu ar lielu pārsvaru Jauno satiksmes dalībnieku foruma 31 komandu konkurencē uzvarēja Liepājas rajona Skolēnu jaunrades centra komanda “Ripo, Aizpute!”

Aizputnieki atzīst, ka tik labi sagatavoti viņi esot pateicoties jaunrades centra pedagoga Jāņa Oskara Šalma pašaizliedzīgajam darbam. Liepājas rajona komanda forumā ieguva 171,5 punktus, par 29,7 punktiem apsteidzot otrās vietas ieguvējus Madonas rajona Kusas pamatskolas komandu.

Trešajā vietā ar 113,8 punktiem ierindojās Tukuma 2.pamatskola. Liepājas pilsētas komanda „Spārītes” no Ezerkrasta sākumskolas ieguva 16.vietu.

Veidojot Latvijas komandu Eiropas sacensībām, viens no svarīgākajiem uzdevumiem būs no astoņu labāko un zinošāko bērnu vidus izvēlēties četrus, kuri spētu darboties kā, zinoša, bet vienlaikus arī harmoniska un savstarpēji atbildīga komanda.  

Šogad Jaunos satiksmes dalībnieku sacensības notika 16. reizi. Aprīlī un maijā pirmais atlases posms risinājās Latvijas rajonos. Šoreiz forumā spēkus un zināšanas pārbaudījuši ap 2000 jauniešu, jeb vairāk kā 300 desmit līdz 12 gadus vecu jauniešu komandas. Finālsacensībās piedalījās 186 bērni.

CSDD sacensību atbalstītāji jau trešo gadu ir Latvijas Mobilais Telefons, kas rūpējas par sacensību uzvarētāju balvām, LAMB, kas nodrošina iespēju labākajiem Latvijas skolēniem piedalīties Eiropas sacensībās Somijā, kā arī OCTA, ar kuras līdzekļiem Jauno satiksmes dalībnieku forums tiek finansēts.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā