Jauniešu "Idejas" divos stāvos

"Entuziasmu darboties vairo pozitīvās emocijas – gan pašas, gan apkārtējo cilvēku. Viss, ko mēs šeit darām, ir ļoti interesanti," teic Aizputes jauniešu "Ideju mājas" vadītāja Paula Āboliņa-Ābola. Organizācijas mītnē tikko uzsākta rekonstrukcija, kas ļaus tai turpmāk darboties ar aizvien lielāku vērienu, šonedēļ raksta "Kursas Laiks".

"Ideju māja" ir viena no galvenajām un pastāvīgākajām nevalstiskās jauniešu organizācijas "Next" aktivitātēm. "Mēs vēlamies parādīt to, ka jaunieši ir resurss un ka, ar viņiem strādājot, var paveikt ļoti daudz labu lietu – gan vietējā, gan nacionālā līmenī," klāsta "Next" pārstāve Madara Peipiņa. Šis projekts ir veiksmes stāsts – kā jaunieši var sadarboties ar pašvaldību un savai pilsētai sniegt ļoti praktisku rezultātu, apgalvo M. Peipiņa.

"Ideju mājas" vadīšanā nav rutīnas, vērtē tās vadītāja. "Tas nav darbs no pulksten astoņiem līdz sešpadsmitiem – un tad var doties mājās. Tas ir dzīvesveids, un tam vienmēr var atrast laiku, ja vēlas. Protams, liela manas dzīves daļa veltīta jauniešiem, bet, ja tas patīk, nav grūti."

Pašlaik "Ideju mājas" telpās notiek rekonstrukcija, tāpēc tā pārvākusies uz Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centra telpām. Pārvākšanās laikā darbnīcas novietotas dažādās Aizputes iestādēs – mūzikas instrumenti būs pieejami Aizputes pilsētas kultūras namā, sietspiedes darbnīca – Aizputes mākslas skolā, bet multimediju darbnīca un organizācijas galvenā mītne atrodas Tūrisma informācijas centra pirmajā stāvā. Būvniecības laikā plānots izbūvēt konferenču zāli un naktsmītņu telpu, plašāku biroja vietu, otrā stāva terasi, papildu sanitāros mezglus, kā arī nostiprināt mājas pamatus un uzlabot ēkas ārējo fasādi. Rekonstrukciju plānots pabeigt pusgada laikā, informē P. Āboliņa-Ābola.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā