Jaunieši Indijas vietā izvēlas Kazdangu

Šonedēļ Kazdangā notiek skolēnu vasaras nometne “Saldskābais smaids”. Jaunieši no Liepājas 6. vidusskolas ne tikai atpūšas, bet arī strādā un pelna sev ekskursiju.

“Citi brauc uzkrāt enerģiju uz Indiju, mēs – uz Kazdangu,” nosmej audzinātāja Inga Gedrima. Jau piecpadsmito gadu skolēniem no Liepājas vasaras nometne tiek rīkota tieši Kazdangā. “Te ir kaut kas īpašs, visa apkārtne burtiski uzlādē!” sajūsminās audzinātāja.

Pa šiem gadiem dažs labs nometnes dalībnieks pats kļuvis par audzinātāju. Viens no viņiem ir Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles profesionālās vidusskolas trešā kursa absolvents Guntars Briljonoks, kurš šogad strādā ar bijušajiem skolas biedriem.

“Es kāpju pa karjeras kāpnēm!” ar smaidu lepojas jaunietis. Guntars stāsta, ka nometne viņam vienmēr patikusi tāpēc, ka ir laba atmosfēra, jaukas skolotājas, Kazdangā esot arī superīga daba un ēdināšana.

Vasaras nometnē iesiastījušies 35 skolēni no 1. līdz 12. klasei, dažādas aktivitātes te ir visas dienas garumā. Audzinātāja Inga stāsta, ka rīta cēliens sākas pulksten 8. Vispirms ir pelde Dzirnavu dīķī, pēc tam visi dodas brokastīs. Tad pāris stundu jāpastrādā, un tad jau atkal var doties peldēties un ieturēt pusdienas.

Pēcpusdienās ir dažādas radošas nodarbības. Tajās skolēni velcē vilnu, marmorizē audumu un izmanto citas jaunās tehnoloģijas, kuras skolas laikā nevar apgūt. Bildes no nometnes skatīt šeit .

Plašāk lasiet “Kursas Laika" 1. jūlija numurā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā