Jaunieši iesaistās Aizputes tēla izveidē 4

Aizputes jauniešu IDEJU MĀJĀ tiek īstenots projekts "A", kura galvenais mērķis ir - ar jauniešu acīm un darbiem iesaistīties novada tēla veidošanā un tūrisma veicināšanā.

Projekta galvenās aktivitātes veido 6 darbnīcas - kultūrvēsturiskais mantojums, foto, video, grafiskais dizains, praktiskais dizains un slēpņošana. Šo darbnīcu rezultātā jaunieši apskatīs Aizputes novadu, veidos interesantu faktu infografiku, radīs jaunu Aizputes logo, kurš aptvers tās vērtības, kuras pilsētā un novadā saredz jaunieši. Tiks veidots apģērbu dizains, radīti jauni slēpņi, veidota foto izstāde par Aizputi un radīti citi, praktiski pielietojami produkti.

Projekta aktivitātes tiek īstenotas jūlija un augusta mēnešos. Pirmā darbnīca norisinājās no 11. līdz 12.jūlijam, kad jaunieši, kopā ar Aizputes Tūrisma informācijas centra vadītāju – Signi Pucenu – viesojās vairākās Aizputes novada vietās, kur viņi uzzināja interesantus faktus par novadā esošajām kultūras vērtībām un dabas mantojumu.

Projekta dalībniece Helga Gansone par pirmo projekta "A" darbnīcu stāsta: "Ir interesanti paskatīties uz savu pilsētu, kas šķiet jau tik ierasta vieta, no cita skatpunkta. Noteikti centīšos piedalīties vairākās darbnīcās, jo tas ir noderīgs veids, kā kopā ar draugiem, padarīt ko labu savai pilsētai."

Nākamās projekta "A" darbnīcas:

16./17.jūlijs – video darbnīca, vadītājs - Nauris Zeltiņš

23./24.jūlijs – grafiskā dizaina darbnīca, vadītāja - Marika Latsone

1./2.augusts – praktiskā dizaina darbnīca, vadītāja - Gerda Zandersone

Projekta noslēgums plānots augusta beigās, kad IDEJU MĀJA kopā ar projektā iesaistītajiem jauniešiem organizēs "A" festivālu, kura laikā tiks prezentēti projektā radītie produkti un materiāli, piedāvātas dažādas radošās darbnīcas un muzikāli priekšnesumi, kā arī tiks vienkārši labi pavadīts laiks.

Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 
Informāciju sagatavoja:
Paula Āboliņa-Ābola
Aizputes jauniešu IDEJU MĀJA vadītāja

Pievieno komentāru

Komentāri 4

NU

Nu ja deputāti nevar, tad jāķeras pie lietas jauniešiem!

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 11:13

Piesaulīte

Visu cieņu jauniešiem ! Beidzot tiks nopietni aplūkotas, aprakstītas un dokumentētas pilsētas un novada kultūrvēsturiskās vērtības. Seniori ar lielu interesi vēros Jūsu aktivitātes.

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 11:38

Ance

Domāju, ka jaunieši par atvēlētajiem 20 tūkstošiem eiro izdarīs vairāk nekā jebkura cita organizācija.

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 14:31

Vietējā

Man prieks, ka jauniešu māja atkal ar jaunu sparu iesaistās pilsētas dzīves pilnveidošanā. Prieks par Paulu! Vadībai ir nozīme :)

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 21:58

Aizputes novadā