Jaunā bibliotekāre Zinta Miezīte, kaut Kazdangā nodzīvojusi vairāk nekā 30 gadus, tikai tagad sāk iepazīt vietējos 1

No vasaras beigām, kad iepriekšējā vadītāja Inese Bērziņa devās pensijā, Aizputes novada Kazdangas bibliotēkā sākusi saimniekot Zinta Miezīte. Viņa Kazdangu par savām mājām sauc 32 gadus, taču šī ir viņas pirmā darbavieta savā dzīvesvietā.

“Kazdangā dzīvoju sen, kopš 18 gadu vecuma, taču strādāt sāku pavisam nesen,” salīdzina jaunā bibliotēkas vadītāja. Pirms 32 gadiem Z. Miezīte atbraukusi uz Kazdangu ciemos pie savas kursabiedrenes, ar kuru kopā mācījusies par grāmatvedi. “Ierados, un man piedāvāja darbu kolhozā. Tā arī paliku. Bet dzīves laikā ir tik daudz kas darīts. Visus šos gadus esmu uz darbu braukājusi, arī uz Kuldīgu, ir bijusi pašiem sava saimniecība. Pēdējā darbavieta bija Cīravā,” stāsta Z. Miezīte.

Kad strādājusi citviet, tumsā izbraukusi no Kazdangas un tumsā pārradusies – nav zinājusi neko, kas notiek uz vietas. Tagad priecājas, ka “esmu savā pagastā un visur varu piedalīties, baudīt ikdienu”.

“Esmu tāda, ka viena pati nespētu sēdēt kaut kur un šūpināt kājas. Man vajag kopā darbošanos,” par sevi stāsta kazdandzniece. Tādēļ no mājām izvilkusi krustvārdu mīklu minētājus – lai viņi risinātu nevis vienatnē, bet kopā vienā interešu pulciņā.


Plašāk par Zintu Miezīti un viņas iecerēm lasiet "Kursas Laika" 15. novembra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aizputes novadā