Izzini Aizputi pilsētas svētkos! 8

Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs aicina iepazīt Aizputes kultūras un mākslas vērtības Pilsētas svētku laikā, no 7. līdz 9. augustam.

1. Starptautiskā čuguna mākslas simpozija izstāde
Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs
Atmodas iela 16, 7. un 8. augustā no 10:00 – 18:00, 9 augustā no 10:00 – 15:00.

“Starptautiskais čuguna mākslas simpozijs” ir biedrības Starpnozaru mākslas grupas SERDE un Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības pasniedzēja Kārļa Alaiņa ikgadējs sadarbības projekts ar mērķi izzināt čuguna liešanas tehnoloģijas daudzveidību un demonstrēt to plašākai publikai. Visas vasaras garumā Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrā ir iespēja apskatīt iepriekšējo simpoziju laikā tapušos mākslas darbus. Pilsētas svētku laikā tiks atklāti divi šajā gadā tapušie čuguna mākslas darbi – nigēriešu mākslinieka Okay Ikenegbu un amerikāņu mākslinieka Greg Loring darbi.

SERDE: darbnīcu un rezidenču centrs
Atmodas iela 9
Serde ir mākslinieku dibināta biedrība, kura kopš 2002. gada darbojas arī Aizputē, kur vēsturiskā ēku kompleksā Atmodas ielā 9 radošai darbībai pulcē dažādu jomu māksliniekus un kultūras darbiniekus. Pilsētas svētku ietvaros piedāvā apskatīt SERDĒ tapušus darbus, kas eksponēti pilsētvidē:

2. Flīžu mozaīkas siena “Starp viļņiem”
Siena izveidota 2013. gadā un tās autore ir somu māksliniece Pauliina Pollanen. Uz flīžu sienas kopumā izvietotas 800 ar rokām darinātas flīzes, kurās īpašais reljefs veidots iedvesmojoties no latviešu folkloras rakstu zīmēm. Flīžu siena apskatāma vecajā pilsētas laukumā uz Atmodas ielas, pretī Aizputes grāmatnīcai.

3.,4. Zīmējumi logos “Divvalodīgās mājas”
2012. gadā portugāļu rakstnieks Tiago Ribeiro Patricio sadarbībā ar rezidenču mākslinieku Simon – Perret Joanes (Francija) atstāj zīmējumus un vēstījumus uz pamestās mājas Atmodas ielā 23 aizslēģotajiem logiem (ēka savulaik, pirms 2. pasaules kara, piederējusi vienai no Aizputes bagātākajām ebreju ģimenēm). Tie rakstniekam devuši ierosmi dziļāk. pētīt pilsētas arhitektūru, vēsturi un tradīcijas, kas vēlāk parādās kā telegrammas uz pamestā nama Atmodas ielā 12a (ēkā savulaik bijusi policija, cietums arī bibliotēka).

5. “Vai Aizpute dzīva?”
2010. gadā igauņu mākslinieks Ullo Karro izveido čuguna skulptūru “Vai Aizpute ir dzīva?” Skulptūra atrodas Aizputes Tirgus laukumā.

6. “Noteka”
2010. gadā veidotā darba autore ir lietuviešu māksliniece Ieva Bertašiute. Objekts apskatāms Atmodas ielā 9 – no Atmodas un Jāņa ielas stūra.

7. “bez nosaukuma”
2009. gadā lietuviešu māksliniece Ieva Bertašiute izveido šo darbu, izmantojot netālajā parkā esošā dižkoka mizas nospiedumus. Darbs apskatāms Atmodas ielā 9 (SERDES sētā).

7. “Durvis”
Mākslas darbs tapis 2007. gada augustā un darbu veidojušas divas latviešu mākslinieces Kristīne Lazdāne un Anda Poikāne, kas veidots kā flīžu mozaīka – kopija un veltījums savulaik ēkas fasādē bijušām durvīm. Darbs apskatāms Atmodas ielā 9 (SERDES sētas galerijā)

7. “Ģērbonis”
Darbs veidots 2007. gadā un tā autors ir latviešu mākslinieks Jānis Zvirgzds – Zvirgzdiņš. Ģerbonis veidots inspirējoties no Aizputes vecākā vēsturiskā ģerboņa, kas ticis lietots no 14. - 19. gadsimtam, un ir apskatāms Atmodas ielā 9 (SERDES sētā).

8. Skulptūra “Pandas”
Kokā grieztā skulptūra Pandas mamma ar mazuli tapusi 2013. gadā un tās autors ir japāņu mākslinieks Jasushi Koyama. Šo skulptūru mākslinieks ir veltījis visām mātēm un bērniem un pēc mākslinieka iniciatīvas skulptūra novietota Liepājas ielas skvērā – Liepājas un Katoļu ielas stūrī.

9. “Mētras Mājas” draugu plenērs
Galerijā Mētras māja
Pasta ielā 1a
No 6. - 9. augustam ikviens interesents varēs ielūkoties mākslas darbu tapšanas procesā un noslēguma izstādē, kas apvienota ar Aizputes māksliieku “Ziemas darbu” ekspozīciju.

8. augusta vakarā plkst 20.00 IDEJU mājā, Katoļu ielā 5 notiks “Mētras mājas” draugu plenēra – grupas “Symbolic” koncerts.

10. Atvērtās durvju dienas Leļļu istabā un audēju studijā "Aizputes kamolītis"
Katoļu iela 1; 9. augustā no 12:00 – 17:00.

Audēju studijā būs iespējams pavērot, kā stellēs top dažādi audekli pēc sentēvu metodēm un ornamentiem, kā arī no meistarēm izzināt vairāk par pašu aušanas procesu.

Savukārt Leļļu istabā ikviens interesents varēs apskatīt unikālo Valdas Jēriņas leļļu kolekciju, kurā ir vairāk kā 500 leļļu. Savulaik kolekcijas autore katrai lellei ir darinājusi speciālu tērpu un par katru no tām ir bijis savs stāsts. Šodien par kolekcijas saglabāšanu un ekspozīcijas izveidi rūpējas Tūrisma informācijas centrs.

11.
Aizputes novadpētniecības muzejs
Skolas iela 1.

Iepazīstiet pilsētu, tās vēsturiskās vērtības un apskatiet Mētras Drulles personālizstādi “Mazais visums” 7. un 8. augustā no 9:00 – 17:00, 9 augustā no 13:00 – 17:00.

12.
Pasākumi Aizputes vīna darītavā
Skolas iela 1.

9. augustā no 13.00 – 15:00 Vīna kokteiļu pagatavošanas meistarklase
9. augustā no 15.00 – 17:00 Visu vīnu degustācija (dalības maksa 5 EUR) un Aizputes pilsmuižas seno velvju pagrabu apskate, kur šodien tiek godā celtas senās vīna darināšanas tradīcijas. www.ekovins.lv.

13. Piemiņas akmens dzejniekam, aktierim, mūziķim Mārtiņam Freimanim (1977 – 2011) Misiņkalna kapos. Piemiņas akmens veidots kā simbolisks tēls M. Freimaņa sirdij un tā autors ir tēlnieks Uldis Zariņš.

Vairāk informācijas par pilsētas svētku norisi un tūrisma iespējām Aizputē un apkārtnē varat saņemt Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrā, Atmodas ielā 16, Aizputē vai internetā www.visitaizpute.lv, www.aizputesnovads.lv.

Informāciju sagatavoja
Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs
www.visitaizpute.lv

20140801-1531-karte.jpg

Pievieno komentāru

Komentāri 8

pilsētas seja

Kas tad veido pilsētas seju un piesaista tūristus ? Vai portugāliski aprakstītie logi, vannasistabas flīzītes pilsētas centrā, kaut kāda sarūsējusi taure tirgus laukumā,čuguna gabali, koka panda pretī baznīcai, Kas vēl ? Vai tā tiešām ir māksla, kuras dēļ uz Aizputi trauksies tūristi ?

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 11:47

kas nav skaidrs?

Aizputes pilsētas seju veido Aizputes novada domes meitas uzņēmums biedrība ''Serde".

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 13:52

sponger

Un kur ir tavs devums pilsētai?

pirms 6 gadiem, 2014.08.08 10:26

Joske

Iesaku uz visiem aizsistajiem logiem uzrakstīt tekstus jidišā. Būs tuvāk vēsturiskajai patiesībai.

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 11:50

sponger

Saimniek, salabo mani! דער באַלעבאָס ריפּערד מיר
Nav slikta ideja, un viņējie sapratīs!

pirms 6 gadiem, 2014.08.08 10:25

Aizputes novadā