Izglītības pārvalde darbu nepārtrauks 4

Liepājas rajona Izglītības pārvalde turpinās darbu līdz gada beigām. Astoņu novadu vadītāji vienojušies par sadarbību izglītības jomā.

Pēc novadu vadītāju tikšanās otrdien nolemts, ka Liepājas rajona Izglītības pārvalde (LRIP) darbu turpinās vismaz līdz decembrim, pastāsta iestādes vadītājs Zigmunds Cinkus. Aizputes novada domes priekšsēdētājs Aivars Šilis norāda, ka galīgais lēmums vēl nav pieņemts, taču domstarpību šajā jautājumā pašvaldību vadītājiem neesot, viņi uzticas LRIP speciālistiem. Iespējams, sadarbība izglītības jomā turpināšoties arī pēc pārejas perioda.

Vairākās sfērās Liepājas rajona padomes pārziņā esošās funkcijas pārņem Grobiņas novada dome. Pašvaldības vadītājs Aivars Priedols uzsver, ka galvenais ir domāt par bērnu interesēm, tāpēc nedaudz vairāk kā mēnesi pirms skolas sākuma nebūtu lietderīgi uzsākt eksperimentus un kardināli mainīt sistēmu. A. Priedols uzskata, ka daudz vērtīgāk būtu izmantot esošos resursus.

Arī A. Šilis, līdzīgi kā Grobiņas kolēģis, domā, ka neilgi pirms mācību gada sākuma meklēt speciālistus, kam šos pienākumus varētu uzticēt viena novada robežās, ir novēloti. Kad pārejas periods būs beidzies, cilvēki iestrādājušies, tad varēs vērtēt, vai novadā vajadzīgi speciālisti, kas veiks līdzšinējās LRIP funkcijas, pauž Aizputes novada domes priekšsēdētājs.

“Iespējams, kādā novadā izdomās, ka viņi grib strādāt patstāvīgi. Bet domāju, ka daudzi piekritīs nākamgad vienoties un algot speciālistus kopīgi,” uzskata A. Šilis.

Z. Cinkus pastāsta, ka LRIP speciālisti strādās tajās pašās telpās, kur līdz šim, arī telefona numuri nav mainīti. LRIP darbinieki turpinās metodisko darbu, strādās ar speciālistiem, centīsies koordinēt konkursus. Viņi arī piedalīsies pedagogu tarifikāciju sastādīšanā un apstiprināšanā, bet izmaksas gan vairs neveiks – tas turpmāk būs pašvaldību pārziņā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pingvīns

Pareizi, pareizi. Samazināt skolas, skolotājus, bet pārvaldi nē,to taču nedrīkst. Kas tad mūs pārvāldīs.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 09:18

???

Varbūt taupīšanas apstākļos skolas var strādāt pašas???

pirms 11 gadiem, 2009.07.12 22:56

neaizstājamais

Nu dikti jau "neaizstājami" speciālisti. Siltās vietiņas zaudēt negrib, roka roku mazgā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.12 17:17

speciālists

vajadzēja jau gan "speciālistiem" doties...

pirms 11 gadiem, 2009.07.10 21:46

Aizputes novadā