Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izceļ pašmāju vērtības

Biedrībai "Starpnozaru mākslas grupa "Serde"" aizvadītais gads bijis ražīgs – klajā laistas piecas grāmatas no sērijas "Tradīciju burtnīca", gandarīta projektu vadītāja un tradicionālās kultūras pētniece Signe Pucena. Kopumā sērijā ir nu jau astoņi izdevumi, katrā grāmatā publicēts pētījums par kādu tēmu, fiksējot vietējo cilvēku stāstījumu.

"Vācēju kultūra Viduskurzemē" ir jaunākais izdevums sērijā "Tradīciju burtnīca", kas klajā nācis pagājušā gada nogalē. Tas tapis pēc 2010. gada ekspedīcijas par augu un dažādu ēdamlietu vākšanu un sagatavošanu Aizputē un Alsungā. Sākumā šķitis, ka grāmatai pietiks ar augu vākšanas tradīciju apkopošanu. Taču darba gaitā secināts, ka latvieši vāc ne tikai augus, bet arī citas dabā atrodamas lietas, piemēram, sēnes.

"Daudz kur Eiropā cilvēki netic, ka var pļavā pacelt kumelīti un ka viņa būs lietojama. Esmu dzirdējusi, ka Vācijā, ja kāds uzdrīkstas salasīt sēnes, viņš iet mājās caur aptieku. Aptiekāram ir tāda speciāla funkcija – sēņu atpazīšana. Viņš sašķiro, kuras var ēst, kuras – ne. Šīs lietas, kas mums liekas pašsaprotamas, daudz kur jau vairs tādas nav. Viņiem tas ir eksotiski," norāda Pucena.

Plašāk par pašmāju vērtību nozīmi aicinām lasīt "Kursas Laika" piektdienas, 4. februāra, numurā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā