"Ir bail! It īpaši pēc tā, kas noticis." Aizputē satraucas par nedegošajām laternām; iedzīvotāji izvairās no tumšajām ielām 9

Linards savas pensijas vecuma dienas pavada Aizputē. Taču tās nebūt nav mierīgas, jo kungs satraucas par savas dzīvesbiedres un kaimiņu drošību. Kopš pērnā gada 10. decembra vienīgais, kas vakaros un naktīs liecina par gaismu ielā, ir tās nosaukums – Saules iela, vēsta Skaties.lv, Oļegs Visockis, raidījums "Bez Tabu".

“Nu tumšs ir. [..] Kustība te ir, cilvēki staigā,” stāsta Linards, kurš iepriekš nekautrējas un vairākas reizes arī ziņo pašvaldībai par likstām ar laternu stabiem. Tiesa gan, vēl līdz pat šai dienai izmaiņu nav – Saules iela atstāta tumsas varā.

“Kādreiz ir nodzisis dienu, divas dienas, bet – tā ka mēnesi nekas nenotiek…,” turpina aizputnieks.

    Arī sastaptie vietējie iedzīvotāji ir neziņā, kāpēc tieši Saules ielas apkaime atstāta bez ielu apgaismojuma.

Tikmēr netālu esošās kafejnīcas darbiniece Anete norāda, ka pēc darba ir bail pārvietoties pa apkārtni.

    Parks arī ir tāds tumšs, un tā iela. Kad sanāk iet pa turieni, īpaši nav to laternu. Tur nedeg vienā vietā.

Šogad Aizputē tieši dienas tumšajā laikā jau notriekts viens gājējs, kuru ar gūtajām traumām nogādāja slimnīcā. Tumsas aizsegā arī nodegušas divas dārza mājiņas un pat sadurts kāds cilvēks.

“Bez Tabu” pārliecinās, ka arī Aizputē strauji satumst, taču laternas Saules ielas apkaimē vēl joprojām nedeg. Un vienīgais gaismas avots iedzīvotājiem ir, piemēram, mobilo telefonu ekrāna gaisma vai lukturītis.

 "Nu, viens posmiņš no Saules ielas ir tumšs, jo, cik varēja, tik atjaunoja, bet automātiskos drošinātājus sit ārā,  jo ir beigts kabelis. Un tagad atjaunot esošo kabeli nevar, ir jāliek zināmā posmā jauns kabelis. Un ir jau vienošanās ar pakalpojuma sniedzēju, ka viņš sataisīs tāmi, un tuvākajā laikā arī raksim un mainīsim kabeli," komentē Aizputes novada domes izpilddirektore Astrīda Eņģele.

Pašvaldības pārstāve pieļauj, ka avārijas seku likvidēšana varētu notikt janvāra otrajā pusē.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Herr.

Dzjen kuje, panje ! Cik sen dzīvojat pilsētā ? Aizpute, pēdējo piecu gadu laikā ir kļuvusi par vienu no izgaismotākajām pilsētām. Ja kāds posms sabojājies, tāpēc jau pilsēta nav jānoniecina. Arī ielu sakārtošanā ir daudz izdarīts. Segums nav uzlikts kādās divās trīs ieliņās. Ko gaužamies ?! ...nu protams, Rīgā ir gaišāk !

pirms gada, 2020.01.18 21:44

Aaa

Intresē,kāpec laternas reizem deg ari dienas gaišaja laikā? Pat lidz pusdienslaikam...A nakti tumsa valda!

pirms gada, 2020.01.18 22:24

līnis

Priekšniekam dūša papēžos bail runāt kameras priekšā.

pirms gada, 2020.01.19 19:45

Silvija

Ko var muldēt ! Aizpute ir labi apgaismota. Daži metri varbūt varētu būt labāki, bet pārsvarā ok. Ne jau tik traki, ka uz TV jāskrien.

pirms gada, 2020.01.20 14:41

Aizputes novadā