Īpašnieks mainās, situācija – nē

Aizputē nams Kalvenes ielā 1 pārgājis cita privātīpašnieka rokās, pašvaldība pirmpirkuma tiesības nav izmantojusi. Konkrētu plānu, ko iesākt ar ēku, jaunajam īpašniekam pagaidām nav.

Pašvaldība nav izmantojusi pirmpirkuma tiesības, lai savā īpašumā pārņemtu namu Kalvenes ielā 1, ko aizputnieki sauc par “šekumercenberģi”. Līdz ar to turpmāk ēkas īpašnieks būs Mario Suleimānovs, kurš to nopircis no Jura Jaunzema.

“Tas ir ieguldījums nekustamajā īpašumā. Konkrētu plānu pašreizējā situācijā nevar būt,” apgalvo īpašnieka pilnvarotā persona Aldis Jaunbrūns. Viņš pārstāvējis arī iepriekšējo īpašnieku, kurš gribējis un mēģinājis kaut ko uzsākt, taču visu apgrūtinājušas prasības un ierobežojumi, ar kuriem jāsaskaras vēsturisku ēku īpašniekiem, stāsta A. Jaunbrūns. Viņš pieļauj, ka laika gaitā varētu atrast investoru, kurš būtu gatavs ieguldīt līdzekļus attīstībā, taču tuvākajā laikā tas diez vai būšot iespējams.

“Mūs “nolika pie vietas” prasības, ka jābūt konkrētam pamatojumam par ēkas izmantošanu un jānorāda veids, kur rast līdzekļus uzturēšanai,” iemeslu, kāpēc nav sagatavots lēmumprojekts par ēkas pārņemšanu pašvaldības īpašumā, atbild viens no idejas ierosinātājiem Aizputes novada domes deputāts Linards Tiļugs.

Kolēģim piekrīt deputāts Imants Ozols, jo laikā, kad likvidē skolas, visur “apcērp” līdzekļus, tas praktiski neesot iespējams. Viņš nenoliedz, ka domes vadības, kas jau iepriekš norādīja, ka pašvaldībai līdzekļu ēkas uzturēšanai nav, viedoklis ir pamatots. “Tā ir liela problēma pilsētā. Privātīpašnieki nevar, pašvaldība nevar, lietus un vējš var,” skumji secina deputāts.
 
Arī satiksme krustojumā ir ļoti apgrūtināta, daudzās ceļa zīmes nevis atvieglo satiksmi, bet gan apgrūtina to, uzskata I. Ozols. “Mākslinieki jau priecājas par vēsturisko celtni, šaurleņķa krustojumu, bet no funkcionālā viedokļa, kad nebrauc ar zirgiem un ratiem, tas ir ļoti neērti.”

Lasiet šodien, 14. augustā, laikrakstā “Kursas Laiks”

Pievieno komentāru

Aizputes novadā