Internetam bibliotēkās noņemta daļa valsts finansējuma 7

Pēc budžeta apstiprināšanas pēkšņi saņemta ziņa, ka pašvaldībām būs jāuzņemas vēl papildu slogs. Turpmāk puse summas, kas vajadzīga, lai iedzīvotājiem nodrošinātu interneta pakalpojumus bibliotēkās, būs jāsedz no pašvaldības budžeta. Līdz šim to pilnībā apmaksāja valsts.

Situācija bibliotēkās ir smaga, apliecina Liepājas rajona Bibliotēku dienesta vadītāja Ilga Tālberga. Finansējuma samazinājums grāmatu un preses iegādei šogad sasniedz pat 35 procentus, jo pašvaldībām trūkst līdzekļu. Ja turpmāk tām būs jāmaksā arī par interneta piekļuves pakalpojumiem, diez vai visas pašvaldības to varēs atļauties, spriež I. Tālberga.

Iepriekš noslēgtais līgums paredzēja, ka valsts finansējums ļaus trīs gadus pašvaldības bibliotēkas lietotājiem nodrošinātu bezmaksas pieeju internetam un vispārpieejamiem elektroniskās informācijas resursiem, kā arī nodrošinās iespēju bez maksas izmantot datortehniku. Savstarpējā vienošanās gan paredz, ka KIS tikai apņemas veicināt Bibliotēku likumā paredzēto mērķdotāciju piešķiršanu.

Februārī KIS direktors Armands Magone pašvaldībām nosūtījis vēstuli, kurā informē par samazināto valsts mērķdotāciju apjomu ar brīdinājumu, ka “nav pieļaujama piegādātas datortehnikas pieslēgšana pie interneta ārpus vienotā bibliotēku datu pārraides tīkla”. Ziņa par izmaiņām bijusi negaidīta, apstiprina I. Skābarde.

Sakas novadā ir četras bibliotēkas – Pāvilostā, Sakā, Ulmalē un Rīvā. Ja pašvaldībai jāsedz puse no izdevumiem par interneta piekļuves pakalpojumiem, tas prasīs aptuveni pusotru tūkstoti latu, informē Sakas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Gramzdas pagastā ir divas bibliotēkas – Gramzdā un Aizvīķos. Pašvaldības vadītājs Augustins Eidejus ir neizpratnē par šo situāciju un atzīst, ka, slēdzot līgumu, pašvaldība nav meklējusi zemūdens akmeņus nosacījumu formulējumos, bet paļāvusies uz valsts garantijām.

Plašāk laikrakstā "Kursas Laiks"

Pievieno komentāru

Komentāri 7

izmisums

Vai pašvaldības ir kādas slaucamas govis? Atjēdzieties un beidziet kraut visas likstas uz pašvaldību pleciem!!!!! Ļaujiet izdzīvot!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 16:13

kisa

Jā, tie dārgie konsultanti un projektu attīstītāji nāk no naudas devējiem un lielāko finansējuma daļu atkal “aizpumpē" atpakaļ.

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 10:51

d

Pie tam netiek atklātas administratora paroles un līdz ar to praktiski neiespējama normāla tehnikas profilakse

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 16:39

sarma

2007. gadā KIS plaši informēja presi un sabiedrību par Bila &Melindas Geitsu projekta līdzekļu apgūšanu. Bila & Melindas Geitsu fonds piešķīra Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projektu, kuram bez Geitsu fonda granta un Latvijas valsts līdzfinansējuma programmatūru 7,9 miljonu ASV dolāru apmērā ziedojusi arī kompānija Microsoft, īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" (KIS) un v/a Trešais tēva dēls.
Tātad naudiņa aizgāja par datoriem un informēšanu, par tehnikas lietošanu būs jāmaksā pašiem...

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 15:56

Aizputes novadā