INFOGRAFIKA: Covid-19 sasniedz arī Aizputes novadu; Liepājā pieaug inficēto skaits 5

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 gadījumi konstatēti jau 45 pašvaldībās, tostarp Aizputes, Saldus, Ādažu, Krāslavas un Alūksnes novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Līdz šim Covid-19 konstatēts kopumā 45 pašvaldībās - Jelgavas, Talsu, Tukuma, Iecavas, Ķeguma, Alojas, Mārupes, Rūjienas, Rēzeknes, Limbažu, Stopiņu, Sējas, Siguldas, Ogres, Carnikavas, Garkalnes, Cēsu, Smiltenes, Aizkraukles, Vecumnieku, Bauskas, Kocēnu, Ozolnieku, Olaines, Mērsraga, Ķekavas, Babītes, Salaspils, Krustpils, Grobiņas, Kuldīgas, Ventspils, Aizputes, Saldus, Ādažu, Krāslavas, Alūksnes un Engures novados, kā arī Liepājā, Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Rēzeknē, Jēkabpilī, Daugavpilī, vēsta LETA.

Aizvadītajā diennaktī nedaudz pieaudzis ar Covid-19 inficēto skaits Liepājas un Ozolnieku novados, kur ar Covid-19 saslimuši vismaz seši cilvēki. Savukārt Jūrmalā inficējies ir vismaz 21 cilvēks.

Visvairāk ar Covid-19 inficēto vēl joprojām ir Rīgā - 101 līdz 250, kam seko Jūrmala. Grobiņas novadā un Aizputes novadā viens līdz pieci gadījumi.

Jau ziņots, ka Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 42 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 347 cilvēki.

Iepriekšējā diennaktī veikti 1057 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 13 805 Covid-19 testi.

SPKC informēja, ka kopumā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas 24 cilvēki, tomēr trīs no viņiem stacionēti ar smagu slimības gaitu.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs trešdien preses konferencē paziņoja, ka epidemiologiem vairs neizdodas iegūt informāciju par vairāku Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, līdz ar to uzskatāms, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Līdz šim Covid-19 pārsvarā tika atklāta gados jaunākiem cilvēkiem, un, pēc speciālistu teiktā, tas liecina par epidēmijas agrīnu stadiju. Kā iepriekš skaidroja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, "vispirms slimo jaunie un kustīgie, kas pēc tam inficē vecākos, mājās sēdošos".

Ņemot vērā minēto, Latvijas stratēģija Covid-19 apturēšanai pamatā būtu pastiprināti pievērst uzmanību gados jaunākajiem inficētajiem, kamēr viņi nav paspējuši inficēt seniorus, skaidroja Dumpis.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

mediķis

Arī Aizputes novadā !! Pilsētā vai kādā pagastā ? Kāpēc tāda ne ar ko neattaisnojama slepenība ?? Kāpēc Kariņš un Viņķele pieļāva iebraukt Latvijā ar mēri slimiem cilvēkiem, iepriekš tos neievietojot karantīnā ?? Tagad policija gaiņās nevainīgus cilvēkus, kuri sastapsies uz ielas vairāk par diviem un pieprasīs 300 eiro ?Ņo valdības locekļiem jāiekasē sods par KATRU Latvijā ielaisto lipīgo slimnieku !!!!!

pirms gada, 2020.03.29 19:43

Ha,ha

Paßi mediķi un viñu bèrni atgrieźas no àrzemèm un iet uz darbu...aplipina citus...un nekas.
Aizputniekus apsveicu...

pirms gada, 2020.03.30 09:03

no Aizputes

Saslimis Aizputes pašvaldības darbinieks, kurš atgriezies no izpriecas brauciena ārzemēs ...

pirms gada, 2020.03.31 13:34

nāvei parādā

Pilnīgas muļķības par saslimušā darba vietu!!!

pirms gada, 2020.04.01 13:25

Dakters R'n'R

Dies' pas' no tāda "mediķa", viņš taču nav pie pilna prāta! :))))

pirms gada, 2020.04.09 13:43

Aizputes novadā