Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iesvēta jaunuzcelto katoļu baznīcu Aizputē

Aizputes Kristus karaļa Romas katoļu draudze tikusi pie jauna dievnama teju pēc vairāk nekā sešus gadus ilgušiem būvniecības darbiem. Sestdien notika baznīcas iesvētīšana, uz kuru bija ieradušies daudzi kristieši no Kurzemes un tālākām vietām.

“Tas ir ilgi gaidīts brīdis. Sajūtas ir kolosālas, vārdos visu grūti aprakstīt,” atzīstas Aivars Miķelsons. Zemnieks no Cīravas gandrīz katru svētdienu dodas uz dievkalpojumiem Aizputē, viņš pats arī piedalījies baznīcas labiekārtošanas darbos. Aivars pārliecināts, ka telpas jaunajā baznīcā ir daudz plašākas un skaistākas nekā vietā, kur dievkalpojumi notika līdz šim.

Aizputniecei Irēnai jaunā baznīca ļoti patīk. Viņa domā, ka baznīcas iesvētīšana nozīmē daudz ne tikai katoļiem un citiem ticīgajiem, bet arī visiem pārējiem pilsētniekiem.

“Baznīcas iesvētīšana notiek vienu reizi, tie ir lieli svētki. Pateicos Dievam, ka man ir iespēja to piedzīvot,” pauž Aizputes Romas katoļu draudzes prāvests Mariušs Kempa.

Viņš pastāsta, ka iepriekš draudze pulcējusies mājā, kas pielāgota baznīcas vajadzībām. Bet tagad katoļiem Aizputē būs tiešām sava baznīca.

Jānis Priedoliņš no Jūrkalnes ar smaidu atzīst, ka viņam kā cilvēkam gados modernais baznīcu vizuālais izskats, kāds tagad pārsvarā ir jaunuzceltajiem dievnamiem, nav tas tuvākais.

“Bet tāds jau laikam tagad ir Eiropas un pasaules stils,” samiernieciski secina J. Priedoliņš. Galvenais esot lielais notikums, kas notiek draudzes dzīvē, pārliecināts viesis no Ventspils rajona.

Skaidrīte Gludause no Liepājas, kura redzējusi dievnamu Aizputē arī tā tapšanas stadijā, secina, ka izaugusi lepna baznīca mūsdienīgā stilā. Liepājniece spriež, ka dievnamā noteikti veidosies īpaša aura, jo ne velti tā nosaukta par godu Svētajam Ignācijam no Lojolas.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā