Iedzīvotāji bažījas par smaku un mušu izplatību, ja tiks uzbūvēta ūdeļu audzētava Aizputes novadā 7

Vairāki iedzīvotāji nobažījušies par iespējamu smaku un mušu izplatību gadījumā, ja Aizputes pagastā tiks īstenota SIA "Rairoda" ūdeļu audzētavas būvniecības iecere, informē Aizputes novada būvvaldes vadītāja Ineta Butāne.

Sabiedriskās apspriešanas laikā par ūdeļu audzētavas būvniecības ieceri no iedzīvotājiem saņemtas sešas aptaujas anketas. Tajās visās noraidīta ūdeļu fermas būvniecības iecere, pamatojot šādu attieksmi ar smakām, kas varētu rasties fermas darbības rezultātā. Tāpat iedzīvotāji norādījuši uz mušu izplatības problēmām saistībā ar kādas citas kažokzvēru fermas darbību, raizējoties, ka līdzīgas problēmas varētu rasties arī saistībā ar iecerētās fermas darbību.

Būvvalde sagatavos gala ziņojumu, apkopojot sabiedriskās apspriešanas laikā saņemto informāciju un izvērtējot visus apstākļus. Iespējams, dome par fermas būvniecības ieceres atbalstīšanu vai noraidīšanu varētu lemt nākamajā mēnesī, pieļāva Butāne.

Kā ziņots, Aizputes pagasta Saieta namā 8.septembrī notikušajā ūdeļu audzētavas būvniecības ieceres prezentācijas pasākumā nav izskanējuši iedzīvotāju iebildumi pret SIA "Rairoda" plāniem būvēt ūdeļu audzētavu Aizputes pagasta "Bērzos".

Prezentācijas pasākumā piedalījušies apmēram 20 iedzīvotāji, viņu vidū arī pašvaldības pārstāvji un cilvēki, kuri, kā noprotams, paši esot saistīti ar kažokzvēru audzēšanas biznesu. Iedzīvotāji, kuri dzīvo tieši blakus plānotajai ūdeļu audzētavas būvniecības vietai, prezentācijas pasākumā nav piedalījušies.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

sesks

Tas pats, kas ar vēlēšanām - balsot neiet, bet sūdzas, ka no Saeimas nāk nelaba smaka...

pirms 6 gadiem, 2014.09.23 19:03

Sky

Paši esam kūtri , lai ko teiktu un iebilstu - ļaujam lietām notikt ... Tikai tad pamostamies , kad bumerangs nāk atpakaļ.

pirms 6 gadiem, 2014.09.24 09:29

Būs, būs...

...gan smakas, gan izbegušas ūdeles, gan putnu bari, kas nokops jūsu dārzus. Varējāt pacelt pēcpuses un aiziet uz apspriešanu, tagad paši kodīsiet pirkstos.

pirms 6 gadiem, 2014.09.24 10:46

Nu tā

Ja iebilsti kļūsti vietējai varai kā dadzis acī. Kurš grib? Viedokli lai teic Petrovics, viņam jātiekas ar pagasta iedzīvotājiem un jāsaprot lietas.

pirms 6 gadiem, 2014.09.24 12:10

Sky

Tur jau tā lieta , ka paši baidāmies ko darīt ( sava labuma dēļ - lai nekļūtu ''par dadzi "' kādam acīs !) . Dzīvojam pēc principa : ko nu es ! labāk lai kāds cits !

pirms 6 gadiem, 2014.09.24 12:25

cīrava

Cīrava ir par, lai būvē un atīsta saimniecību, pieraduši jau pie dāņu suķīšiem pieraadīs ari pie zvēriņiem. Lai ir darbs cilvēkiem.

pirms 6 gadiem, 2014.09.28 20:50

Aizputes novadā