Iedzīvotāji Aizputes autoostu sauc par karātavām 7

Aizputes autoostu cilvēki sauc par karātavām. Autoostā atradās nojume, kas bija avārijas stāvoklī. Pēc iedzīvotāju sūdzībām būvvalde to apsekoja un lūdza īpašniekam nojaukt, raksta "Kursas Laiks".

Kā paskaidro Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis, tad šobrīd palikušas vien betona konstrukcijas, kas nav estētiskas, bet apdraudējumu iedzīvotājiem nerada.

"Īsti jau normāla situācija tā nav, ka Aizputes autoosta atrodas privātīpašnieka īpašumā, bet tajā laikā, kad “Liepājas Autobusu parks" pārdeva savu teritoriju, tad pirmpirkuma tiesības mums netika piedāvātas, pārdeva, apejot pašvaldību," situāciju skaidro Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis.

Pašvaldības vadītājs pastāsta, ka šobrīd ir izveidojusies laba sadarbība ar privātīpašnieku, kuram nav iebildumu, ka autoostā iebrauc autobusi, lai izlaistu un uzņemtu pasažierus.

"Mēs neatmetam cerību, ka kaut kad mums izdosies vienoties ar īpašnieku. Tā summa, ko viņš prasa, ir stipri lielāka, nekā mēs varētu maksāt. Mans priekšlikums, ka varētu veikt maiņu pret īpašumu, kuru novērtē sertificēti vērtētāji, bet pie kopsaucēja mēs neesam nonākuši," skaidro J. Grasmanis,

Sākotnēji mēģināts izveidot autobusu pieturu uz Zinberga ielas. "Autobusu šoferi nomainījās, vieni brauca iekšā autoostas teritorijā, citi brauca tur, iedzīvotāji neapmierināti."

Saistībā ar Ceriņu ielas rekonstrukciju pašvaldībai bija ideja autobusu pieturu izveidot tur, taču iedzīvotāji iebilda pret šo plānu. "Bija sabiedriskā apspriešana, un iedzīvotāji uzskatīja, ka tur ir zaļā zona, kaut gan tas būtu piecpadsmit metrus nost no ielas, lai var iebraukt un izbraukt, ar nojumi, tualetēm, apgaismojumu, videonovērošanu, bet iedzīvotāji zaļo zonu negribēja ziedot. Tas tika atcelts un pagaidām palicis gaisā karājoties.”

Laikraksts sazinājās ar Aizputes autoostas teritorijas īpašnieku Andreju Džeriņu, kurš pastāstīja, ka ir atvērts jebkuram attīstības procesam.  Viņš apstiprina, ka būtu gatavs arī maiņai pret citu īpašumu Aizputē. “Protams, ja šis piedāvājums būtu izdevīgs. Es esmu gatavs skatīties jebkuru risinājumu, kas ir savstarpēji izdevīgs.” Tāpat viņš nenoliedz ideju īpašumu pārdot tālāk. “Ja būs, kas pērk, tad varam pārdot, bet šobrīd neesam definējuši cenu.”

Pievieno komentāru

Komentāri 7

???

Aizputniekiem izņemot kaķus un klačas nekas vairāk neinteresē!

pirms 2 gadiem, 2018.04.09 14:26

Kristīne Slotiņa

Vai tad nevar uzcelt autoostu bijušā tirgus angāra vietā,būs gan centrā gan pie skolas un veikaliem. Autoosta ir pilsētas vizītkarte un centrs būs sakoptāks.

pirms 2 gadiem, 2018.04.17 22:10

laukums

Angāra vietā taču būs centra laukums ar tirgu.

pirms 2 gadiem, 2018.04.18 09:30

Silvija

Izskatās, ka beidzot būs. Tirgus laukumā ilgāk nebiju bijusi, tagad ievēroju, ka asfalts noklāts ar dažāda izmēra caurumiem. Laikam jau projektētāji sākuši urbt pamatus. Vienīgi konfigurāciju bija grūti pateikt. Bet galvenais, ka drīz (varbūt pat uz nākamām vēlēšanām) tas tirgus būs!

pirms 2 gadiem, 2018.04.18 17:37

Aizputniek

Par kādu tirgu sapņojat? Pārpircējai Benitai tak konteineri dome nopirka kur tirgoties. Zemnieki no pagastiem spiesti tirgoties lauka. Jo kundze aizņem visu butku par tādu pat maksu kā zemnieciņš salstot laukā.

pirms 2 gadiem, 2018.04.18 19:26

jauna slota

Kamēr pie varas būs tāds mīkstmiesis kā Tūdaliņš, neceriet neko labu. Skaidri avīzē pateica, ka laukumu nelabos, jo nav vērts ?! Kad pēc 5 gadiem uzcels kaut kādu nojumīti, tad vēl padomās.

pirms 2 gadiem, 2018.04.20 22:02

Davila

Labdien,
Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam personas aizdevumiem ar 2% procentu likmi. Mēs jums var sniegt aizdevumus, lai iegādātos traktoru vai zemes, lai jūs varētu darīt lauksaimniecībā vai citas lietas, ko jūs vēlaties darīt. Sazinieties ar mums tieši pa pastu: sduplens@gmail.com
Whatsapp : +33 7 52 70 66 79
Ar laba vēlējumiem

pirms 2 gadiem, 2018.08.15 07:18

Aizputes novadā