Godinās arī brīvprātīgos no Liepājas un Aizputes

Piektdien ir Starptautiskā brīvprātīgo diena, un pirmo reizi Latvijā notiks vērienīga brīvprātīgo godināšana gandrīz visas dienas garumā.

Noslēguma ceremonija notiks plkst.17.00 Nacionālajā sporta manēžā Rīgā, kur taps zināmi titula "Gada brīvprātīgais 2014" ieguvēji. Godināšanai pieteikti arī brīvprātīgie no Liepājas un Aizputes.

* Diāna un Uldis Poņemecki, kuru ģimene ir paraugs daudziem jauniešiem. Godināšanai viņus pieteikusi Pestīšanas armija, kas ir pateicīga par ieguldīto laiku, smaidu un mīlestību ikvienā aktivitātē, kas tiek plānota un īstenota - pārgājieni, izbraucieni uz nedēļas nogalēm, iknedēļas nodarbībās ar jauniešiem. Ar savu atvērtību un atbalstu šī ģimene iedrošina jauniešus uzticēties viņiem un dalīties savās problēmās.

* Mārtiņš Kravcovs – šī gada jaunākais Latvijas brīvprātīgais. Puisim ir 13 gadi, un viņš piedalās dažādu sporta spēļu organizēšanā.

* Antra Sandere – 17gadīga jauniete, kas aktīvi interesējas par visiem iespējamajiem brīvprātīgā darba pasākumiem. Ja tādi uz doto brīdi nav pieejami, Antra pati atrod, kā sevi un citus jauniešus nodarbināt Jauniešu mājas izveidotajā padomē. Tā kā savus turpmākos plānus Antra saista ar medicīnu, tad vēl pirms vidusskolas beigšanas un iestāšanās universitātē, jau spēkus iemēģinājusi brīvprātīgi strādājot Liepājas reģionālajā slimnīcā.

* Liene Štāle – LBJC Jauniešu māja, kas Lieni ieteikusi, norāda, ka parasti, kad meiteni uzrunā brīvprātīgajam darbam, viņa cenšas iesaistīt vēl kādu brīvprātīgo. Liene palīdz arī Liepājas Universitātes Ārējo sakaru daļai ar ERASMUS studentiem, parādot viņiem Liepāju un palīdzot risināt ikdienas problēmas.

* Maija Neimane – Liepājas pensionēto skolotāju biedrības „Zelta rudens” vadītāja. Maija Neimane ir vadījusi trīs Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītos projektus, kuru īstenošanas rezultātā skolotāji ir uzlabojuši savu dzīves kvalitāti un veselību, ir nodibināts pensionēto skolotāju vokālais ansamblis, kas kopā ar Liepājas teātra aktieriem ir uzstājies dažādās pilsētas izglītības iestādēs, kā arī E. Smiļģa muzejā Rīgā. Maija pastāvīgi rūpējas par pensionēto skolotāju sociālo stāvokli. Sevišķi ir palīdzējusi vairākiem vientuļiem un slimiem skolotājiem, kārtojot materiālo pabalstu un sniedzot cita veida palīdzību.

Inese Šteinberga - pašreiz viņas pamata darbs ir Aizputes policijā par bērnu un pusaudžu inspektori. Liels viņas nopelns pilsētas labā ir tas, ka viņa zem biedrības „Aizputes samarietis” paspārnes ir nodibinājusi "Bēbīšu skoliņu", kurā notiek nodarbības vecākiem kopā ar mazuļiem, kā arī nodibinājusi rotaļu - pieskatīšanas grupu bērniem līdz sagatavošanas klasītei, un 3 gadus atpakaļ noorganizēja bērnu invalīdu grupu ar mācībām un dažāda veida nodarbībām pēc viņu spējām. Darbu ar bērniem organizē un vada Inese. Pie tam par šo darbu viņa nesaņem nekādu atlīdzību.


Sanita Liepiņa
Talsu novada fonda sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Aizputes novadā