Galvenais – ka saturs nemainās 9

"Nosaukums ir tikai burti. Galvenais – ka saturs nemainās," par pārvērtībām bijušajā Cīravas arodvidusskolā saka mācību pārzine Dace Pole. Skolas, kas dod darba vietas daudziem cīravniekiem, pastāvēšana ir garantēta līdz 2017. gadam, raksta "Kursas Laiks".

No šā mācību gada Cīravas arodvidusskola strādā kā Kandavas lauksaimniecības tehnikuma teritoriālā struktūrvienība. Mainījies ne tikai uzraksts pie mācību iestādes, bet arī vadība. Līdzšinējais direktors Kārlis Fricsons izšķīries par amata atstāšanu, struktūrvienības vadītāja pienākumus veic kandavnieks Kaspars Ševčuks, kurš Cīravā ierodoties reizi nedēļā. Skolu apmeklējusi arī Kandavas tehnikuma direktore Dace Rozentāle.

“Sākotnējā neziņa sāk noskaidroties, esam atraduši kopīgu valodu,” par pirmo mēnesi skolas jaunajā statusā saka mācību pārzine Dace Pole. Jau agrāk pavīdējuši dažādi pakļautības varianti – pie Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas, pie Liepājas tehnikuma, pašvaldības ziņā. Un tad saņemts Izglītības ministrijas lēmums, ka “esam pie Kandavas”.

K. Fricsons esot izveidojis stabilu pedagogu kolektīvu. “Joprojām esam atvērti tiem, kam esam vajadzīgi.” D. Pole neslēpj, ka dažkārt varbūt dokumenti nav tik labi sakārtoti, kā ministrija vēlētos, bet skolai svarīgākā esot reālā darbība ar cilvēkiem. Piemēram, par pavāra palīgiem var kļūt cilvēki ar speciālām vajadzībām. D. Pole uzsver ieguldījumu, ko bijušais direktors un saimniecības vadītājs paveikuši par ietaupītajiem līdzekļiem, piemēram, fizikas un ķīmijas kabinets papildināts ar laboratorijas telpu, no jauna iekārtots rasēšanas kabinets.

Daudz plašāk, kā arī K. Fricsona viedokli un nodomus varat uzzināt 30. septembra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Darba kolēģe

Ja, ko dara Dace, tad zinu, ka tas būs vislabākajā kārtībā un tiks izdarīts ļoti labi ar vislielāko atdevi, mīlestību un sirds siltumu. Lai veicas!

pirms 5 gadiem, 2015.09.30 14:13

viens no mums

MŪSU kolektīvam ir domu un reālais spēks - VISS notiek UZ LABU! Ar mums ir jaunieši, kuriem atveram savu sirdi... Lai VISIEM (arī tiem, kas "augšā" pieņem mazpārdomātus lēmumus) labi klājas!

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 12:49

Es

Prieks ir izstarot un izdalīt,
Izdalīt to, kas mums pieder,
Vienalga vai tā būtu maize vai māja,
Doma vai sapnis,
Un zināt, ka ir kāds, kas to saņem!

pirms 5 gadiem, 2015.10.03 11:24

Dacei no darbinieces Aizputes domē

Fricsonam paveicās, Dace ir domājošs cilvēks. Žēl , ka pameti mūs.

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 18:17

stūre

Nesaprotu, kā var beigt tehnikumu mehāniķi, ja viņiem nav ne šofera, ne traktoristu tiesības ??!!

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 18:30

ritenis

Nesaprotu, kā var kļūt par pasaules vicečempionu motokrosā, ja nav motocikla vadīšanas tiesības?!

pirms 5 gadiem, 2015.10.02 12:41

To-ritenis

Kaut nebūtu savu stulbumu publiski izrādījis!

pirms 5 gadiem, 2015.10.02 20:00

To-To-ritenis

Kaut nebūtu izrādījis savu stulbumu, nesaprotot, ka tas ir zemteksts.

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 09:20

judite.k

dace viss sirsnigakais cilveks ko pazistu...zelta rokas -zelta sirds

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 20:28

Aizputes novadā