''Gada balvu medniecībā 2016'' saņem Aizputes mednieku klubu apvienība

Jaunmoku pilī jau trešo gadu Latvijā tika godināti ''Gada balva medniecībā'' laureāti un pasniegtas gada balvas trīs nominācijās – ''Par mūža ieguldījumu medniecībā'', ''Par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā Latvijā'' un ''Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionā''.

Par nozīmīgu ieguldījumu Dienvidkurzemes reģionā balvu saņēma Aizputes mednieku klubu apvienība, kuras vadītājs ir Gints Kaktiņš. Šajā apvienībā ir apvienojušies mednieku klubi: ''Kalnlauki'', ''Apriķi'', ''Avots'', ''Kazdanga'', ''Kalvene'', ''Laža'', ''Plašāti'', ''Patrons'', ''Saulgoži'', ''Tebra'', ''Vecpils mednieku kopa'', ''Laidu mednieks'' un ''Bērzāji'', skaidro žūrija.

Sākotnējais Aizputes mednieku klubu apvienības darba mērķis bija selektīvās jeb atlases medības un staltbriežu populācijas izkopšana, taču drīz apvienības darbības joma paplašinājās, ceļot mednieku kopējo zināšanu līmeni, aktīvi aizstāvot ilgtspējīgas medniecības intereses, paaugstinot mednieku šaušanas prasmes, iesaistoties medību trofeju izstāžu organizēšanā un citās aktivitātēs. Aizputes mednieku klubu apvienības vadītājs Gints Kaktiņš uzskata, ka Latvija ir izcila vieta medībām: ''Kāds šeit medīs vienmēr, bet ir svarīgi, lai tie būtu mūsu pašu cilvēki, mūsu mednieki, mūsu jaunieši! Ir svarīgi, lai notiktu paaudžu maiņa un tiktu saglabātas Latvijas medību tradīcijas!''

Godinājumu par mūža ieguldījumu medniecībā saņēma trīs medniecības jomas izcilākie pārstāvji: Andris Jaunbērziņš par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu medību šaušanas sporta attīstībā, jauno mednieku apmācību organizēšanā un atbalstīšanā; Uldis Krūmiņš par nozīmīgu ieguldījumu vilku medību paņēmienu izkopšanā un unikālo prasmju popularizēšanā visos valsts reģionos un Vitauts Gaross – mežzinātņu doktors, vairāk nekā 440 publikāciju autors, 7 grāmatu autors un līdzautors, savulaik Mednieku un makšķernieku biedrības Medību sekcijas vadītājs. Balva ''Par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā Latvijā'' tika pasniegta Rudītei Vasilei un Vilnim Jaunzemam par medību jomas popularizēšanu jauniešu vidū, medību šaušanas prasmju veicināšanu un sabiedriski aktīvu Latvijas medniecības stiprināšanu.

''Gada balva medniecībā'' tika iedibināta kā augstākā atzinība par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā un medību popularizēšanā Latvijas un vietējā mērogā. Šādi tiek veicināta atbildīga, rūpīga un ilgtspējīga medniecība – neatņemama Latvijas kultūras sastāvdaļa.

Pievieno komentāru

Aizputē