FOTO: Viļņa Bulava darbu izstāde Aizputē

Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē no skatāma mākslinieka un pedagoga Viļņa Bulava gleznu izstāde "Dažādu gadu bildes", informē muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Vilnis Bulavs izstrādē eksponējis 32 akrila un pasteļa tehnikās no 2007. gada līdz šai vasarai tapušās gleznas: marīnas, klusās dabas, ainavas, portretus un aktus. Vilnis Bulavs ļoti labprāt glezno dabā , tādēļ viņa gleznās atspoguļojas gan plenēros tvertā jūras daudzveidība, gan Aizputes vecpilsētas kluso stūrīšu un Kazdangas parkā ieraudzītā burvība. Uzrunājoši ir arī mākslinieka gleznotie ziedi, portreti un akti.

Vilnis Bulavs dzimis 1973. gada 18. oktobrī Liepājā. 1991. gadā beidzis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu. Studijas turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, ko 1998. gadā absolvējis kā mākslas maģistrs. Šobrīd Vilnis Bulavs ir pedagogs Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā. Mākslinieks darbojas arī grāmatu grafikā un ilgus gadus sadarbojās ar laikrakstu „Kursas Laiks”, kurā skatītājus priecēja ar asprātīgi zīmētajām karikatūrām. Vairākus gadus V. Bulavs ar ģimeni dzīvoja Aizputē, tādēļ izstādē skatāmas arī Aizputei un Kazdangai veltītas gleznas.

Izstādēs mākslinieks piedalās kopš 1994. gada: viņa personālizstādes bijušas Rīgā, Liepājā, Limbažos un arī Aizputē. Vilnis Bulavs iesaistās dažādās mākslas aktivitātēs Liepājā, Aizputē un citur. No 1996. gada Vilnis Bulavs gleznojis visos mākslinieka Aivara Kleina organizētajos plenēros, kuros arī radītas izstādē skatāmās dažādās marīnas, kā arī 2011.gadā -Liepājas Sv. Jāzepa katedrāles iesvētīšanas gadadienai veltītajā plenērā. Mākslinieka saistība ar šo plenēru nav nejauša. Vilnis Bulavs piedalījās galerijas “Sv. Jāzepa tornis” tapšanā arī praktiski, palīdzot piemērot senā torņa sienas mākslas darbu eksponēšanai. Tagad tā liepājniekiem un pilsētas viesiem jau kļuvusi par vietu, kur sastapties ar mākslu, skanot katedrāles zvaniem.

Viļņa Bulava gleznu izstāde Aizputes novadpētniecības muzejā apskatāma līdz 16 decembrim.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā