FOTO: Tā mīl skolotāji

Skolotāju dienā Cīravas arodvidusskolas skolēnu līdzpārvalde saviem pedagogiem bija sagādājusi pārsteigumu. Viņi tika aicināti uz īpašu stundu, kur viss tika darīts ar, par un caur mīlestību. “Ikdienā par mīlestību daudz nerunā. Bet šodien varam pateikt: “Mēs jūs mīlam!”” ar prieku skolotājus sveica audzēkņi.

Audzēkņi līdz pēdējam brīdim turēja noslēpumā, kas svētkos gaidāms. Maldināšanas nolūkā skolotājus pat izveda pagalmā, raisot aizdomas, ka būs jādodas tālākā ceļā. Taču tad skolēni apžēlojās par skolotājām augstpapēžu kurpēs un veda pedagogus atpakaļ zālē.

Daļa veiksminieku izlozēja iespēju kā aktieriem iejusties klasiķu radītos literāros tēlos un izspēlēt viņu mīlas kaislības.

Kamēr kolēģi gatavojās iznācienam uz skatuves, pārējie skolotāji varēja no sirds izrunāties par mīlestību, atbildot uz skolēnu sagatavotiem ekspresintervijas jautājumiem. 

Skolēni uzzināja, ka vienai no skolotājām vienmēr pār ķermeni noskrien karstums, satiekot skaistu džentlmeni. Cita atcerējās, ka jaunākajās klasītēs bijusi iemīlējusies vecākās klases puisī, taču, kā viņu sauc, gan vairs neatceras. Izrādījās, ir skolotāji, kuri netic mīlestībai no pirmā acu skatiena un arī tam, ka mīlestība var būt mūžīga.

Pedagogiem bija vairāki izskaidrojumi, kāpēc cilvēki mīl – jo tā ir jūtu ķīmija, mīlestībai palīdzot uzplaukt arī rozā brilles un, galu galā, tā ir iekārtots, ka katram jāatrod sava otrā ābola pusīte. Iztēlojoties, kādā krāsā ir mīlestība, viena no skolotājām atzina, ka viņai mīlestība asociējas ar Imanta Ziedoņa pasakā aprakstīto dzintaru, jo tā var būt ļoti dažāda.

Pēc sarunām par mīlestību bija pienācis laiks kaislībām. Pirmie skatītāju priekšā stājās Hamlets un Ofēlija, kas attēloja mīlētāju ciešanas. Ofēlija izjuta skarbu atraidījumu, jo Hamlets viņai atgādināja, ka “mēs, vīri, esam pēdējie nelieši”. “Iestājies klosterī!” – arī tādu vārdus savai reiz mīļotajai Ofēlijai teica dāņu princis.

Savukārt atgādinājumu par to, cik postoša var būt kaislība uz alkoholu, pauda tēli no latviešu klasiķa Rūdolfa Blaumaņa lugas “Ugunī”. Taču Edgara un Kristīnes dialogā atklājās, ka nekāda kaislība nespēs viņus šķirt.

Mīlestība mūsdienu versijā, kad visu nosaka vide, tika tēlota princeses Gaismas un Ezīša saspēlē no “Eža kažociņa”. Tieši mīlestība ļāva paveikt šķietami neiespējamo – no dzīvnieka čaulas izlobījās skaists un cēls cilvēks.

Mantkāre un mīla tika parādīta Laimdotas un Lāčplēša dialogā. Aina, kā jaunieši gaida pirmo nakti, atklājās stāstā par Turaidas rozi. Maijas un dārznieka Heila dialogā izpaudās viņu neviltotā jūsma un savstarpējā pieķeršanās. Skatītājiem neradās nekādu šaubu, ka tiešām no abu kvēlās mīlas var uzplaukt puķu dārzs.

Gan aktieri, gan skatītāji atzina, ka izrāde sagādājusi lielu prieku. “Bija kolosāla izrāde!” skanēja daudzbalsīgs vērtējums. Audzēkņi secināja, ka pārliecinājušies par to, ka viņu skolotāji prot mīlēt un vēlēja būt tikpat jaukiem un mīļiem kā svētku dienā.

Skolotāji teica, ka viņiem šogad ir svētku sajūta. Īpaši visi priecājās par mākslinieciskās noformētājas Dainuvītes Zagorskas pārsteigumu – katram skolotājam pa pudelītei. Ar īpašu izdomu māksliniece bija padomājusi, kā noformēt dažādu formu un izmēru stikla traukus, lai tie būtu piemēroti tieši adresātam.

Pēcpusdienā skolotāju un darbinieku svētki turpinājās. Tika sveikti jubilāri – bijušais skolas direktors Aivars Murziņš un pensionētā sekretāre Lilita Prāmalte. 50 gadnieku pulkā iekļuvuši vairāki pedagogi, to skaitā arī Guntis Daubars, kura darba stāžs Cīravas arodvidusskolā ir jau 28 gadi.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā